Eilėraščio analizė Rudenio lygumose


Rudenio lygumose analize. Bronius krivickas rudenio lygumose analizė. Krivickas rudenio lygumose analize. Bronius krivickas rudenio lygumuose analize.

Eilėraščio analizė Rudenio lygumose.

Visą pokarį Lietuva gyveno įtemptai. Vyko nuožmi kova tarp Lietuvos nepriklausomybę ginančių partizanų ir vis gausiau į Lietuvą sutraukiamos sovietinės kariuomenės. Jie turėjo skleisti viltį, pasakoti tiesą apie sovietų nusikaltimus, jau vien savo buvimu ir asmeniniu pasiaukojimu priminti Lietuvos žmonėms nepriklausomybės idealus ir būtinybę už juos kovoti. Partizanų stovyklavietės bei bunkeriai buvo įrengiami miškingose pelkėtose ar nuošaliose vietose, o slėptuvės – sodybose pas patikimus žmones – gyvenamuose pastatuose, daržinėse, tvartuose, netgi šuliniuose. Partizanus rėmė daugelis kaimo ir miesto gyventojų, tačiau jei kas nors sužinodavo, kad šeimininkas kaip nors padeda partizanams, jis su šeima buvo ištremiamas į Sibirą. 1952–1953 metais Lietuvos miškuose įrengtuose partizanų bunkeriuose buvo spausdinami laikraštėliai bei nedideli poezijos rinkiniai. Visoje Lietuvoje yra žinoma daugiau nei 50 skirtingais tiražais leistų ir platintų partizanų laikraščių.

  • Lietuvių kalba Analizė
  • Microsoft Word 14 KB
  • 2015 m.
  • 2 puslapiai (494 žodžiai)
  • Toma
  • Eilėraščio analizė Rudenio lygumose
    10 - 3 balsai (-ų)
Eilėraščio analizė Rudenio lygumose. (2015 m. Sausio 06 d.). https://www.mokslobaze.lt/eilerascio-analize-rudenio-lygumose.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 20 d. 19:53
×