Eilėraščio analizė skaidrės Salomėja Nėris - Baltu keliu


Lietuvių skaidrės. Baltu keliu. Salomėja Nėris. Keliu varpeliai skamba. Viesulu skrendam –. Pavadinimo reikšmė. Baltas kelias. Tema. Tema - apie žiemą, jausmus mylimam žmogui. Erdvė. Posmas. Kelias. ,,Keliu varpeliai skamba”. Atvira, svetima erdvė, kelias simbolizuoja kelią į pasaulį. Posmas esamasis laikas ,,varpeliai skamba’’. Laikas. Eilėraščio žmogus. Kalba 1 asmeniu (aš) ,,Šiandie aš nieko neatsakysiu. Romantizmo bruožai. Eilėraštyje vyrauja romantizmas. Vertybės. Jausmai mylimam žmogui ,,Vienas tik vardas širdy liepsnos man”. Raiškos priemonės ir citatos. Metafora „Naujųjų metų skaidriu žibintu.


Balta spalva simbolizuoja šventumą,tyrumą, o kelias siejamas su ieškojimu, kelionėmis. „Tai žmogaus gyvenimo simbolis: žmogus yra tik keleivis, o jo kelionė amžina ir beprasmiška.“.

Tema - apie žiemą, jausmus mylimam žmogui. ,,Aplinkui balta, balta ir lygu, – Tik juodos akys žiūri pro sniegą.” ,,Vienas tik vardas širdy liepsnos man”.

1 posmas. Kelias. ,,Keliu varpeliai skamba...”. Atvira, svetima erdvė, kelias simbolizuoja kelią į pasaulį. ,,Tik juodos akys žiūri”. Paslaptinga erdvė. 2 posmas. Pasauliai akyse. ,,Balti pasauliai mano akyse”. Atvira erdvė. 3 posmas. Kelias. ,,Keliu snieguotu ir nepramintu...”. Atvira, svetima erdvė. Širdy. ,,Vienas tik vardas širdy man liepsnos...” Dvasinė erdvė.

1 posmas: esamasis laikas ,,varpeliai skamba’’ , ,,akys žiūri’’ žiema (sezoninis laikas) ,,Aplinkui balta, balta ir lygu’’ , ,,pro sniegą’’ 2 posmas: būsimasis laikas ,,Šiandie aš nieko neatsakysiu!’’ esamasis laikas ,,Pasaka dėvi žvaigždžių karoliais’’ 3 posmas: esamasis laikas ,,Viesulu skrendam’’ būsimasis laikas ,,vardas širdy liepsnos man’’ žiema(sezoninis laikas) ,,Keliu snieguotu ir nepramintu’’.

  • Lietuvių kalba Skaidrės
  • 2015 m.
  • Stuxnet
  • 10 puslapių (365 žodžiai)
  • Lietuvių skaidrės
  • MS PowerPoint 4948 KB
  • Eilėraščio analizė skaidrės Salomėja Nėris - Baltu keliu
    10 - 3 balsai (-ų)
Eilėraščio analizė skaidrės Salomėja Nėris - Baltu keliu. (2015 m. Vasario 09 d.). http://www.mokslobaze.lt/eilerascio-analize-skaidres-salomeja-neris-baltu-keliu.html Peržiūrėta 2018 m. Sausio 24 d. 09:47