Eilėraščio „Sargyboje“ analizė


Eilėraščio ,, Sargyboje “  analizė. Eilėraščio kompozicija   Pirmoji eilėraščio strofa  . Antroji eilėraščio strofa  . Šeštoji eilėraščio strofa  . Eilėraščio problemos   . Eilėraščio kalba ,, Miškas veržias “ –. Varganas , sulytas “ –. Miestas beldžias “. Istorija ateina “. Piktai ir gūdžiai šlama “. Istorija panaši į mamą “.


Pavadinimo reikšmė: Pavadinimo reikšmė tiesioginė. Lietuviai nuo seno buvo žinomi kaip patriotiški, tėvynę mylintys bei globojantys žmonės. Kuomet Lietuva buvo okupuota dauguma jaunų žmonių patraukė į mišką slėptis dėl to, kad norėjo išvengti mobilizacijos į Raudonąją Armiją, SSRS siekė apjungti okupuotų valstybių armijas tarp jų ir Lietuvos. Bet kiek vėliau lietuviai nusprendė ginti savo tėvynę. Miškas nuo seno simbolizavo lietuviškumą, o tai ir saugojo bei gynė partizanai. Todėl pavadinimas ir atskleidžia, kad partizanai į miškus išėjo tam, kad saugotų savo tėvynę, saugotų tai kas jiems brangu ir svarbu. 

Tema: Lyrinis subjektas yra partizanas, todėl savo akimis pasakoja apie partizano dalią, sunkumus ir baimes su kuriomis tenka susidurti. Jis pasakoja apie tai kaip saugo miestą, kaip saugo mišką, prisimenant istorinę praeitį galima suprasti, kad miškas saugojo partizanus, o jie saugojo mišką, atskleidžiamas glaudus lietuvių ryšys su gamta. Lyrinis subjektas taip pat atskleidžia, kad miškuose budintys partizanai, nėra pamiršti tų kurie mieste: jie duoda šiems maistą, kad pasistiprintų, taip pat jie savo maldomis palaikydavo tuos, kurie miške slapstosi bei giną tėvynę. Šios citatos atskleidžia, kaip žmonės padėdavo miške esantiems narsiems lietuviams: ,,Ir stalas atiduoda miškui maistą...", ,,Ir pirmąkart girdžiu, kaip tėvas meldžias...". 

  • Microsoft Word 16 KB
  • 2020 m.
  • Lietuvių
  • 3 puslapiai (1056 žodžiai)
  • Gimnazija
  • 123mok
  • Eilėraščio „Sargyboje“ analizė
    10 - 2 balsai (-ų)
Eilėraščio „Sargyboje“ analizė. (2020 m. Birželio 30 d.). https://www.mokslobaze.lt/eilerascio-sargyboje-analize.html Peržiūrėta 2020 m. Rugpjūčio 15 d. 19:08
×
129 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo