Eismo saugumas Lietuvoje ir Lenkijoje


Bendra apžvalga. Eismo saugumo situacija Lietuvos Respublikoje. Eismo įvykiai ir jų pasiskirstymas laiko atžvilgių. Eismo įvykių ir nukentėjusiųjų juose pasiskirstymas pagal metų laikus. Eismo įvykių ir nukentėjusiųjų juose pasiskirstymas pagal valandas. Eismo įvykių pasiskirstymas šviesiu ir tamsiu paros metu. Eismo sauga Lietuvos Geležinkeliuose 2014 metais. Eismo saugumo situacija Lenkijos Respublikoje. Eismo įvykių ir nukentėjusiųjų juose pasiskirstymas pagal mėnesius 2012. Eismo įvykių pasiskirstymas pagal savaitės dienas. Eismo įvykių pasiskirstymas pagal kitus parametrus.


Eismo saugumas – yra vienas reikšmingiausių dalykų mūsų kasdieniniame gyvenime. Kiekvieną dieną mes naudojamės transporto paslaugomis, ar tai būtų asmeninis transportas, ar visuomeninis. Kiekvieną kartą naudojantis transporto teikiamomis paslaugomis, tikimės sėkmingai pasiektį savo numatytą tikslą. Bet nevisada viskas vyksta kaip mes to norime. Blogos eismos sąlygos, blogai sutvarkytą eismo infrastruktūra ir papraščiausias taisyklių nežinojimas gali sukeltį nenorimų aplinkybių, situacijų kurios gali baigtis liūdnai. Tam kad keliuose įvyktų kuo mažiau autoįvykių ir nukentėtų kuo mažiau žmonių, kiekviena šalis stengesį sudarytį kuo geresnes eismo sąlygas.

Tolimensiame darbe apžvelgsime eismo situaciją Europos Sąjungos šalyse, plačiau apžvelgime Lietuvos ir Lenkijos kelių eismo situaciją, apžvelgsime įvairias statistikas, duomenis susijusius su kelių eismo situaciją šiuose šalyse.

Šiandien pasaulyje, kiekvieną dieną įvairiuose pasaulio kampeliuose susidaro eismo įvykiai, kuriuose nukenčia žmonės, dažnai tie incidentai pasibaigia tragiškai. Kartu su pasaulio vystymosi technologijomis, visur padaugėjo tiek transporto priemonių tiek eismo dalyvių, to pasekmė – smarkiai padidėjas eismo įvykių skaičius. Tam kad sumažinti tą skaičių, atinkamos institucijos sudaro taisykles kuriomis turime vadovautis budami eismo dalyviais. Jų pagrindinė misija – palaikytį tvarka keliuose, sumažintį eismo įvykių skaičių iki minimumo, o nesilaikantiems taisyklių, yra numatytos tam tikros baudų rūšys.

Kiekviena šalis, organizacija ir atitinkama institucija siekianti padidintį saugumą keliuose atidžiai nagrinėja įvairius klausimus susijusius su eismo įvykiais, atidžiai išsiaškina jų atsiradimo priežastis ir tuo sudarytas pasėkmes. Geriausias to pavyzdys yra įvairios statistikos. Iš metų į metus atitinkamos institucijos vedą, papildo statistikas ir iš to daro atitinkamas išvadas.

Šį diagramą mums akivaizdžia parodo sunkią eismo situaciją Lietuvos keliuose tarp kitų Europos šalių, kurie turi žymiai geresnę situaiciją. Pagal pateiktą informaciją Lietuva užima tik 23 vietą tarp visų Europos sąjungos valstybių pagal žuvusiųjų skaičių tenkantį 1 mln. gyventojų pagal 2013 metų rodmenis. Toks didelis žuvusiųjų skaičius yra susietas su didelių eismo dalyvių skaičiumi šiais laikais ir nemažų eksploatojamųjų šalies autoparkų.

  • Transportas Referatas
  • Microsoft Word 956 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 12 puslapių (2067 žodžiai)
  • Futbolistas112
  • Eismo saugumas Lietuvoje ir Lenkijoje
    10 - 4 balsai (-ų)
Eismo saugumas Lietuvoje ir Lenkijoje. (2016 m. Balandžio 25 d.). https://www.mokslobaze.lt/eismo-saugumas-lietuvoje-ir-lenkijoje.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 25 d. 08:45
×