Eismo saugumas Švedijoje ir Lietuvoje


Įvadas. Švedija. Saugumas keliuose ir informacijos rinkimas. Eismo įvykiai. Mirtys pagal eismo dalyvių grupes. Mirtys pagal amžių. Faktai apie Švedijos eismo saugumą. Lietuva. Eismo įvykiai. Eismo įvykių rodikliai Lietuvoje 1996-2014 metais. Automobilių kelių avaringumą lemiantys veiksniai. Išvados. Informacijos šaltiniai.

Su saugaus eismo ir didelio avaringumo problemomis Lietuvos ir Švedijos keliuose susiduriama jau seniai. Nors paskutiniu metu šalyse pastebimas akivaizdus avaringumo sumažėjimas, tačiau avaringumo situacija Lietuvos ir Švedijos automobilių keliuose vis dar nėra patenkinama. .Daug materialinės ir moralinės žalos padaro transporto eismo įvykiai, kurių metu žūsta ir sužalojami žmonės, sugadinamos transporto priemonės, teršiama aplinka. Taigi darbo tikslas yra palyginti Švedijos ir Lietuvos eismo saugumo rodiklius, išsiaiškinti kokios yra priemonės, kurias renkasi siekiant pagerinti šalių eismo saugumą.

Švedija turi saugumo duomenų sistemą, kuri apima policiją ir medicininę pagalbą. Ši sistema yra vadinama STRADA ir yra sudaryta iš dviejų dalių:

1) STRADA policija: paremta informacijos gavimu policijoje, kai yra detaliai išdėstomas ataskaitoje eismo įvykis;

2) STRADA ligoninė: paremta medicinine informacija;

Ši sistema susieja šias dvi STRADA dalis taip, kad būtų gautas tikslus ir aiškus pranešimas į abu skyrius dėl autoįvykio pasekmių ir sunkumo.

STRADA savo sistemoje registruoja tik sunkiai sužeistus žmones, kuriems reikalinga greitoji medicininė pagalba. „Mažiau“ sužeisti eismo dalyviai, kuriems reikalinga minimali pirmoji pagalba nėra registruojami STRADA sistemoje. Švedijai yra kur kas svarbesni tie žmonės, kuriems reikia rimtos pagalbos [1].

  • Transportas Referatas
  • Microsoft Word 455 KB
  • 2015 m.
  • 12 puslapių (1275 žodžiai)
  • Irmantas
  • Eismo saugumas Švedijoje ir Lietuvoje
    10 - 10 balsai (-ų)
Eismo saugumas Švedijoje ir Lietuvoje. (2015 m. Balandžio 11 d.). https://www.mokslobaze.lt/eismo-saugumas-svedijoje-ir-lietuvoje.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 17 d. 13:02
×