Eko viešbutis - paslaugų marketingas


Įvadas.  ekologiškų viešbučių ir jų vartotojų analizė. Ekologiškieji viešbučiai. „Ekologiškieji viešbučiai“ pasaulyje. Ekologiški viešbučiai Lietuvoje. Ekoviešbučių vartotojų analizė. Empirinis tyrimas. Vartotojų pasirinkimo aspekto tyrimo metodika. Vartotojų pasirinkimo aspekto tyrimo rezultatai. Vartotojų pasirinkimo aspekto tyrimo išvados. Siūlymai bei rekomendacijos? Išvados. Literatūra.


Dalis šalių, tokių kaip Kosta Rika, Ekvadoras, Madagaskaras, Kenija, Nepalas, intensyviai plečia ekoturizmo paslaugas, iš kurių gaunamas pelnas sudaro ryškią šalies pajamų dalį. Mažesnio masto ekoturistinės paslaugos siūlomos ir daugelyje kitų šalių. Mūsų nuomone, ekoturizmas bei ekoviešbučiai šiandieniniame pasaulyje yra be galo svarbūs bei reikalingi, kadangi prisideda prie vietovių išsaugojimo, ekologijos plėtros ir mūsų planetos gerovės.

Taigi, ar tikslinga analizuoti ekoviešbučius bei jų vartotojų pasirinkimo aspektus?

Darbo objektas – Ekoviešbučių vartotojų pasirinkimas.

Darbo tikslas – Išanalizuoti ekoturizmą atstovaujančius pasaulio ir Lietuvos viešbučius bei įvertinti jų vartotojų pasirinkimą lemiančius aspektus. Šiam tikslui pasiekti keliami tokie uždaviniai:

Surasti bei išanalizuoti pagrindinę informaciją apie ekoviešbučius, jų koncepciją.

Apžvelgti ekologiškus viešbučius visame pasaulyje bei Lietuvoje.

Išanalizuoti ekoviešbučių vartotojų pasirinkimų motyvus.

Atlikti ekologiškų viešbučių vartotojų pasirinkimo tyrimą bei išanalizuoti gautus rezultatus.

Darbo metodai – mokslinės literatūros bei empirinio tyrimo analizė.

Pirmojoje darbo dalyje pateikiama pagrindinė informacija apie ekologiškus viešbučius, bei ekoturizmo pavyzdžiai visame pasaulyje, taip pat ir Lietuvoje. Antrojoje darbo dalyje atliekama empirinio tyrimo metodika, pateikiami rezultatai bei išvados.

Šioje darbo dalyje aptarsime, ekologiškuosius viešbučius bei konkretizuosime tam tikrus, išskirtinius viešbučius tiek visame pasaulyje, tiek ir Lietuvoje. Be abejo, išsiaiškinsime, kas būtent skatina vartotojus rinktis ekologiškus viešbučius.

Pagrindiniai eko viešbučių principai yra tokie, kaip: kelionės po natūralią, mažai paliestą gamtą – safari, žygiai į kalnus ar kelionės džiunglėmis, taip pat žaliųjų technologijų naudojimas, minimalizavimas daromos įtakos gamtai ir vietiniams gyventojams, atsisakymas bereikalingos prabangos, išteklių švaistymo. Taip pat labai svarbūs aspektai yra keliautojų ekologinis ir kultūrinis švietimas bei tiesioginė nauda vietiniams gyventojams (Wikipedia.org, 2015). Ekologiški viešbučiai yra draugiški gamtai, kadangi suteikdami paslaugas jie taupiai naudoja elektros energiją, vandenį bei kitus reikalingus išteklius, todėl natūralu, jog eko viešbučiai sutaupo ir materialiniu atžvilgiu.

Ekologiški viešbučiai laikosi griežtų, ekologinių gairių, kurių pagalba jie užtikrina, jog jų svečiai būna apgyvendinti saugioje, netoksiškoje ir energiją taupančioje aplinkoje. Štai kelios, pagrindinės ekologiškų viešbučių savybės:

Kambarių tvarkymo komandos naudoja netoksiškas valymo ir skalbimo priemones.

100% organinės medvilnės patalynė, rankšluosčiai bei čiužiniai. 

Naudojami atsinaujinančios energijos šaltiniai (pvz.: saulės ar vėjo energija).

Svečių kambariuose ir fojė – rūšiuojamų atliekų šiukšliadėžės. 

Rankšluosčių ir patalynės pakartotinis naudojimas (svečiai gali pasirinkti, kuriuos skalbinius kambarinėms surinkti skalbimui, o kuriose ne. Taip nežymiai panaudoti rankšluosčiai ar patalynė paliekama kambariuose ir taip sumažinamas vandens sunaudojimas.)

Vietiniai, netolimi svečių pervežimai – naudojant ekologiškas transporto priemones.

Patiekiami organiniai maisto produktai bei maistas, užaugintas viešbučio teritorijoje arba vietinių gamintojų.

Įvairios vandens perdirbimo sistemos, kai vanduo naudojamas virtuvėje, vonioje ir skalbiant pakartotinai naudojamas sode bei aplinkos tvarkymui.

Ekologiški viešbučiai yra sektinas pavyzdys visiems įprastiems viešbučiams ir tikime, jog laikui bėgant šiuo sektinu pavyzdžiu pasinaudos vis daugiau viešbučių. Ir ne tik todėl, jog tai yra populiarus ir madingas dalykas, tačiau ir prasmingas bei teisingas.

Augantį ekologiškųjų viešbučių skaičių lemia vis didesnis žmonių susidomėjimas sveika gyvensena, ekologiškumu. Viešbučiai, kurie yra ekologiškieji, privalo atitikti tam tikrus kriterijus, pavyzdžiui tokius kaip šiukšlių rūšiavimas, energijos taupymas panaudojant atsinaujinančius energijos šaltinius, tokius kaip saulė, vėjas ir pan. Bandėme išskirti pačius ekologiškiausius pasaulio viešbučius, tačiau buvo sunku, nes tokių viešbučių be galo daug. Travelersdigest.com internetiniame tinklapyje yra pateikiama pačių ekologiškiausių pasaulio viešbučių dešimtukas. Čia jie atrinkti patys ekologiškiausi pagal visus kriterijus, vartotojų vertinimus ir pan. Ekologiškiausi viešbučiai yra šiose šalyse ir miestuose, Egiptas, Vietnamas, Čilė, Šveicarija, Tasmanija, Švedija, Botsvana, Nikaragva, Jungtinėse Valstijose, taip pat Tanzanijoje ir dar keliuose kituose.

  • Marketingas Kursinis darbas
  • Microsoft Word 479 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 28 puslapiai (4801 žodžiai)
  • Universitetas
  • Tomas
  • Eko viešbutis - paslaugų marketingas
    10 - 10 balsai (-ų)
Eko viešbutis - paslaugų marketingas. (2016 m. Balandžio 19 d.). https://www.mokslobaze.lt/eko-viesbutis-paslaugu-marketingas.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 18 d. 05:57
×