Ekologija ir mada


Ekologija ir mada. Kas tai? Ekologija - mokslas, tiriantis gamtos dėsnius. Tobulėjant technologinei plėtrai. Visuotinės aplinkos problemos. Aplinkos problemos, kurias galima prilyginti katastrofoms. Mados industrija. Kasmet pagaminama apie. Kaip mados pramonė teršia pasaulį. Tarša gamtai prasideda nuo tekstilės pramonei auginamos žaliavos medvilnės ūkiai. Mados pramonė užima antrąją vietą dėl žalos. Dauguma drabužių patenka į sąvartynus. Problema – mikroplastikas. Didžioji dalis drabužių gaminami iš poliesterio. Aplinkosaugos taikymas madoje. Aksesuarų prekės ženklo „Nuuwai Cenia Detto“ įkūrėjas skatina kūrybiškumą. Dizainerių iniciatyvos. „Stella McCartney“- savo darbuose naudoja vilną iš Pantagonijos (regionas Pietų Amerikos pietuoseKaip apsirengti stilingai ir nepakenkti gamtai? Atsisakykite drabužių, pagamintų iš natūralaus kailio ir odos. Pradėkime nuo savęs. Padėti aplinkai galime be kančios ir paprastais būdai  planuoti ir mažinti pirkimą.


Ekologija - mokslas, tiriantis gamtos dėsnius, bei gyvų organizmų sąveiką su aplinka Mada - tam tikru laiku visuomenėje vyraujantis stilius. Mada, išvertus iš lotynų kalbos, reiškia matą, būdą, paprotį, taisyklę ir apribojimą.

Tobulėjant technologinei plėtrai, aplinka pradėjo blogėti, o tai patraukė pasaulio bendruomenės dėmesį. Žmonės pastebėjo, kad oras užterštas, nyksta gyvūnų ir augalų rūšys, vanduo upėse blogėja. Šiems ir daugeliui kitų reiškinių buvo priskiriamos aplinkos problemos.

Aplinkos problemos, kurias galima prilyginti katastrofoms, yra biosferos užterštumas ir visuotinis atšilimas. Kasmet oro temperatūra pakyla +2 laipsniais šilumos. To priežastis - šiltnamio efektą sukeliančios dujos. Dėl didelės dujų koncentracijos poliuose tirpsta ledas, kyla vandens lygis, o tai kelia pavojų salų ir žemynų potvyniams. Norint užkirsti kelią artėjančiai katastrofai, būtina atlikti bendrus veiksmus ir vykdyti veiklą, kuri padėtų sulėtinti ir sustabdyti globalinio atšilimo procesą.

Kasmet pagaminama apie 400 mlrd. kvadratinių metrų tekstilės, iš jų - 60 mlrd. kv. m. tampa gamybiniais likučiais. Kasmet pagaminama 150 milijardų drabužių, iš kurių panaudojama tik puse. Mados pramonėje daiktų ilgaamžiškumas nesvarbus. Tyrimai parodė, kad žmonės juos saugo ne ilgiau kaip porą mėnesių ir naudoja tik apie penkis kartus, o po panaudojimo net 3 iš 4 yra išmetami arba sudeginami. Ir tik ketvirtadalis – perdirbami.

  • MS PowerPoint 7364 KB
  • 2020 m.
  • Lietuvių
  • 15 puslapių (861 žodžiai)
  • Kolegija
  • Aurelija
  • Ekologija ir mada
    10 - 2 balsai (-ų)
Ekologija ir mada. (2020 m. Vasario 26 d.). https://www.mokslobaze.lt/ekologija-ir-mada.html Peržiūrėta 2020 m. Balandžio 04 d. 12:07
×
24 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo