Ekologija konspektas


Viskas apie ekologija. Ekologijos konspektas. Kaip spresti ekologines problemas. Anglu dialogas apie ekologines problemos. Kaip isspresti ekologijos problemas. Kaip galima spresti ekologijos problemas? referatas. Kokios organizacijos sprendzia ekologines problemas. Kaip spresti ekologijos problemas. Kaip išspręsti ekologines problemas. Kaip spresti ekologijos.

Ekologijos mokslas. Požiūriai į ekologiją. E-ekologija. Ekodėsniai. Viskas turi kažkur (kur nors) dėtis. Viskas turi savo kainą. Viskas su viskuo susiję. Gamta žino geriau. Visiems neužteks. (organinių resursų dėsnis). Ekosistemos. Ekosist stabilumas ir vystymasis arba sukcesija. Ekologija- mokslas apie aplinką, remiasi ek. Etika arba sąžine, verčia žmogų susimąstyti ir keisti savo elgesį.

Ekologija- mokslas apie aplinką, remiasi ek. Ek dabar yra gyvybiškai aktuali pasaulėžiūra ir tampa mokslu apie žmonių išgyvenimo kelius. Tačiau mumyse giliai įsišaknijo technokratinis požiūris (viską galima spręsti technika). Tai kenkia aplinkai ir žmogaus sveikatai. Mokslinė išvada- civilizacija ir gamta žūva. Visuomenė į tai reagavo- ėmė spręsti ekologines problemas. Buvo įkurta tarptautinė organizacija, priimti atsakingi darbuotojai. 92 svarbi konferencija, dalyvavo 192 šalių atstovai. Priimta xxi darbotvarkė visuomenės vystymo ir ekologijos orientacijos programa. Esmė- visuom augimas turi atsižvelgti į būtinybę spręsti galutines problemas ir išsaugoti aplinką ateinančiai kartai. Po šios konferencijos įv valstybėse buvo priimti įv potvarkiai gamtosaugos klausimais. Xxa. Ii pusėjė gamta žemėje sumenkėjo, ją išstumia globalizacija, gyvenviečių statybos. Nyksta gamtos resursai- tiek atsinaujinantys tiek neatsinaujinantys. Smarkiai pablogėjo žmonių gyvenamoji aplinka, ypač didelių miestų. Aplinka tapo kenksminga žmonių sveikatai (50% ligų priklauso nuo aplinkos taršos).

Miškai-planetos plaučiai- labiau naikinami (ypač atogrąžų amazonės baseine) Lietuvoje valstybė nusprendė žemę kompensuoti miškais, prasidėjo privatizavimas. Vyksta dirvožemių degradacija, jie vis mažiau derlingi, teršiami naftos produktais ir kt. , nuodijamas oras ir vanduo, didėja radiacija.

Norint spręsti šias problemas, reikia ekologizuoti gamybą, ekonomiką. Reikia išmokyti visuomenę vertinti žm ekologinius veiksmus kaip sudėtines techninių sistemų dalis. Tik naujoji karta gali stengtis išlaikyti ekologinę pusiausvyrą.

šiuol ek- mokslas apie gyvų organizmų santykius su juos supančia aplinka. Terminą ek įvedė vik biologas zoologas hekelis 1866m. Tai gyvojo organizmo ir jį supančios aplinkos santykių tyrimas. Į supančią aplinką įeina organiniai ir neorganiniai komp. Palaipsniui ek veiksnius imta sieti su populiacijomis, bendrijomis. Santykiai priklauso nuo taisyklių, kurias nustato pats žmogus, jis valdo gamtos dėsnius, pajungia juos savo interesams, remdamasis savo protu, socialine organizacija ir yra labia laisvas nuo spaudimo, kuris atsiranda gyvojoje gamtoje. Problemą galima spręsti reorganizuojant ūkį. Gamtos dėsniai negali trukdyti žmogaus ir techn. Pažangai. Antropocentrinis arba technologinis požiūris. Jo dėmesio centre- žmogus, jis remiasi gamtos užkariavimu. Būdingas politikams, inžinieriams, ūkininkams.

. Žmogus priklauso nuo gamtos dėsnių.

  • Ekologija Konspektas
  • Microsoft Word 18 KB
  • 2012 m.
  • 5 puslapiai (2562 žodžiai)
  • Ekologija konspektas
    10 - 2 balsai (-ų)
Ekologija konspektas. (2011 m. Liepos 02 d.). https://www.mokslobaze.lt/ekologija-konspektas.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 23 d. 22:58
×