Ekologija - mūsų kasdienybėje


Ekologija – mūsų kasdienybėje. Kokioje aplinkoje norėtumėte gyventi? Kokiame paplūdimyje norėtumėte ilsėtis? Kokiame miške norėtumėte grybauti? Kaip žmogus veikia aplinką? Oro tarša. Oro taršos žala. Pagrindiniai oro teršėjai yra automobiliai ir gamyklos. XXI amžius – automobilių amžius. Kaip mažinti oro taršą? Vandens tarša. Vandens taršos šaltiniai. Pramonės nutekamieji vandenys. Komunalinių ūkių nutekamieji vandenys. Naftos išsiliejimai. Vandens taršos poveikis. Kaip mažinti vandens taršą? Miškų kirtimas. Atliekos. Atliekų kiekį galima sumažinti. Šiek tiek faktų. Konteineriai plastikui. Šiek tiek faktų apie plastiką. Konteineriai stiklui. Šiek tiek faktų apie stiklą. Konteineriai popieriui. Šiek tiek faktų apie popierių. Organines atliekas būtina kompostuoti. Šiek tiek faktų apie metalą. Stambiosios atliekos. Pavojingos atliekos. Pakuotės ir daiktai būna pažymėti ženklais. Ką jie reiškia? Kodėl reikia rūšiuoti atliekas? Sąmoningas vartojimas. Kai apsipirkinėjame. Aplinkos patarimai tavo namams. Saugokime aplinką, kurioje gyvename.


Pastaruoju metu vis dažniau girdime apie ekologines problemas. Mokslininkai sako, kad visos problemos atsiranda dėl žmogaus veiklos. Mes nusprendėme pasiaiškinti, kokią įtaką gamtai suteikia žmogus bei kaip jis kenkia.

Teršia: Orą; Vandenį; Dirvožemį; Maisto produktus; Kerta miškus.

Visų žmonių ir gyvūnų gyvybei reikalingas oras. Be oro mes numirtume. Kadangi oras būtinas gyvybei, labai svarbu, kad jis būtų švarus. Deja, šiuo metu oras yra užterštas įvairiomis kenksmingomis medžiagomis. Kartais taršą galima pamatyti arba užuosti, kartais ji būna nematoma, tačiau bet kuriuo atveju gali padaryti daug žalos (pvz., gali skaudėti akys ir galva). Nuo oro taršos kenčia ne tik žmogus. Užterštoje aplinkoje lėtai auga arba visai neauga augalai, miršta gyvūnai. Pastatai ir įvairūs paminklai praranda spalvą, pradeda irti.

Ozono skylių atsiradimas; Augalų ir gyvūnų nykimas; Kyla Žemės temperatūra; Daugėja sveikatos sutrikimų.

Šiais laikais dažnas žmogus neįsivaizduoja savo gyvenimo be automobilio. Norint greitai ir patogiai sutvarkyti savo buities ir darbo reikalus, labai patogu turėti automobilį. Tačiau retas kuris pagalvoja, kad važiuodamas automobiliu taip pat prisideda prie oro taršos.

Iš automobilių ir gamyklų į orą patekę teršalai kaupiasi atmosferoje sudarydami tam tikrą sluoksnį, kuris atlieka šiltnamio stiklo vaidmenį – sulaiko šilumą ir šildo orą prie žemės. Dėl šio panašumo šį reiškinį mokslininkai pavadino „šiltnamio“ reiškiniu.

  • Ekologija Skaidrės
  • MS PowerPoint 40489 KB
  • 2017 m.
  • Lietuvių
  • 49 puslapiai (1699 žodžiai)
  • Mokykla
  • Dalia
  • Ekologija - mūsų kasdienybėje
    10 - 1 balsai (-ų)
Ekologija - mūsų kasdienybėje. (2017 m. Rugsėjo 05 d.). https://www.mokslobaze.lt/ekologija-musu-kasdienybeje.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 22 d. 02:26
×