Ekologija namuose


Ekologijos namų darbas. Įvadas. Ekologijos svarba. Atliekų rūšiavimas. Švaros priemonės. Apklausos apibendrinimas. Statistinė analizė, duomenų analizavimas. Išvados. Priedai.


Šiuo tyrimu galime teigti, jog ekologijos klausimas svarbus ne tik kitoms Europos šalims, bet ir Lietuvai, nes kuo toliau tuo labiau, mes "įsitraukiame" į gamtos saugojimą.

Labai sunku išugdyti ekologiją Lietuvoje, tačiau žmonės patys stengiasi ir nori saugoti gamtą. Iš 100% apklaustųjų 58% respondentų tvirtina, kad nelabai gyvena ekologiškai, tačiau pasigilinus į kitus anketos klausimus matome jog dauguma stengiasi įskiepyti ekologiją savo namuose.

Pateikus lentelę akivaizdžiai matosi jog dauguma respondentų labai domisi gamtos saugojimu tą patį galime pasakyti ir apie ekologinį gyvenimo būdą, nes respondentai taip pat tuo labai domisi. Manau turėtų pardavėjai, gamintojai susimastyti kaip reiktų labiau išreklamuoti ekologines prekes, kad žmonės jomis labiau domėtūsi ir jas pirktų.

Mums atrodo, kad apie ekologiškas prekes, ekologišką gyvenimą ir ekologinį rūšiavimą informacijos tikrai daug. Galime su šiais dalykais daug kur susidurti, tačiau atlikus apklausą galime teigti jog iš 74 respondentų 38 informacijos daug, bet nepakankamai. Apgalvojus kodėl?? Manau priežastis tikrai akivaizdi. Dauguma ekologiškomis prekėmis nori tik pasipelnyti, bet nepagalvoja jog reik atsižvelgt ir į pirkėjo kišenę. Visi norime, jog nešiūkšlintume aplinkos, tačiau ar atkreipėme dėmesį, kad šiūkšlių konteinerių iš ties mažai.. Jei daugiau būtų konteinerių šiūkšlėms tada net ir tiems kuriems nesvarbu ekologija manau atsirastų metančių šiūkšles kur pridera, bet ne gamtoje.

Rūšiavimas atlieka labai didelį vaidmenį ekologijoje. Manau, jei nerūšiuosim tai galima sakyti jog gamtą teršiame toliau. Iš pateiktos anketos klausimų galime teigti jog nemaža dalis respondentų rūšiuoja atliekas ir šiūkšles o tai jau yra didelis pliusas.

1. Ekologija sparčiai plinta Lietuvoje. Savo akiratyje atlike apkausą, galime sakyti jog mūsų kaimynai, giminaičiai, draugai tikrai noriai renkasi ekologiškas prekes, rūšiuoja šiūkšles ir palaiko švarią aplinką (nešiūkšlina).

2. Daugiausia respondentų informaciją gauna apie ekologišką Lietuvą internetu, tačiau pagalvokime apie dalį tų lietuvių kurie neturi interneto. Turėtume visi iš lūpų į lūpas perduoti informaciją, kas geriausia gamtai, pvz. nešiūkšlinkim.

3. Parduotuvėse pirkdami maistą dažniau renkamės ekologišką maistą: iš 74 respondentų 49 renkasi ir stengiasi rinktis. Tačiau atkreipkim dėmesį į ekologiškų prekių kainas, manau kad dauguma žmonių neperka ekologiškų prekių vien dėl kainos, nes iš ties yra didelė kaina. Norint gyventi kuo ekologiškiau, svarbus klausimas yra kainose, jas mažinti ir suteikti didesnį prieinamuma visų luomų žmonėms.

  • Ekologija Namų darbai
  • 2014 m.
  • Ernesta
  • 16 puslapių (2189 žodžiai)
  • Kolegija
  • Ekologijos namų darbai
  • Microsoft Word 37 KB
  • Ekologija namuose
    10 - 3 balsai (-ų)
Ekologija namuose. (2014 m. Sausio 18 d.). http://www.mokslobaze.lt/ekologija-namuose.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 18 d. 22:03