Ekologijos įtaka transporto veiklai

Antanas

Turiu padaryti pristatymą ,apie šią tema, bet niekur nerandu informacijos ,kokia įtaka ekologija daro transportui. Ir nelabai suprantu kaip išvis ekologija gali padaryti transportui įtaką.

KlausimaiEkologijaLygis: Kolegija1 atsakymasKlausimas atsakytas
2020 m.
Už kiekvieną geriausią atsakymą į lankytojo klausimą gausite dovanų kodą, su kuriuo galėsite užduoti savo klausimą arba nemokamai peržiūrėti norimą dokumentą iš mūsų svetainės.

Atsakymai (1)

Asta

Sustiprėjus ekologijos klausimams, ji tiesiogiai veikia bet kokią žmogaus veiklą. Pvz plastiko iš augalų gamyba, perdirbamos medžiagos ir pan. Transportą ekologija veikia taip pat. Jei ankščiau buvo kuriami automobiliai, labiausiai atsižvelgiant į jų greitį, galią, galimybes, tai dabar didžiausias dėmesys skiriamas - ekologijai. Siekiama, kad transporto priemonės būtų kuo mažiau teršiančios gamtą - pvz. elektromobiliai. Stengiamiasi atrasti/ištrasti tokį variklį, kuris dirbtų be gamtą teršiančios naftos produktų. 

Elektromobiliai - dar ne pati optimaliausia išeitis, nes čia vistiek susiduriama su baterijos neigiamu poveikiu ne tik gamtai, bet ir žmogui, kuris tame automobilyje sėdi. 

Prie transporto klausimo priskirti reiktų ir kelių infrastruktūrą - iš ko gaminamas asfaltas ar danga aplamai, kaip tiesti kelius, nepažeidžiant ekosistemos, nekertant medžių ir pan. Kokias apšvietimo sistemas naudoti, kad nekaistų, nespinduliuotų, būtų ekologiška. 

Pagrindinis žmonijos klausimas - kaip panaudoti savo "progresyvias technologijas" taip, kad jos ekologiškai įsilietų į bendrą aplinkos ekosistemą - t.y. nekenktų, pozityviai sąveikautų, būtų atsinaujinantis, cikliškas, kaip ir visa gamta (turėtų pradžią ir pabaigą, kuri vėl galėtų atgimti iš naujo). Nes dabartinis vartotojiškas "produktas - šiukšlė - savartynų augimas" veda prie neišvengiamos apokalipsės. 

2020 m. Geriausias atsakymas
Šis klausimas jau atsakytas. Atsakykite į klausimus, kurie laukia atsakymo.
×
38 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo