Ekologijos avarijos ir padariniai


Įvadas. Tikslas. Uždaviniai. Ekologinė katastrofa meksikos įlankoje. Tanklaivis „Exxon valdez“ patyrė avariją prie aliaskos. Nigerio delta. Seveso chemijos gamyklos sprogimas. Didžiausių avarijų sąrašas. Išvados. Literatūra.

Tikslas- apibūdinti ekologines problemas, išvardinti kelis pavyzdžius ekologinių avarijų, bei pateikti jų padarinius bei prevenciją.

Seveso nelaimės buvo taip pavadintos, nes Sevese žuvo 17000 gyventojų, ir tas miestas labiausiai nukentėjo. Chemijos gamybos pastatas buvo pastatytas prieš daug metų, ir vietos gyventojai nesuvokė kad jiems didelė tikimybė nukentėti. Be to, dažnai pasitaikydavo maži chemijos nutekėjimai skyriuose, tačiau jie buvo neskelbiami.

Pažeistos chemiškai zonos buvo padalintos į tris dalis. Į zoną A, B, R.

Zona A turėjo dirvožemio koncentracija > 50 mikrogramų vienam kvadratiniam metrui ( g / m² ), tai turėjo 736 gyventojų .

B zona turėjo dirvožemio koncentracija nuo 5 iki 50 mikrogramų / m² , tai turėjo apie 4700 gyventojų .

R zona turėjo nedidelę dirvožemio koncentraciją < 5 g / m² , ir tai turėjo 31.800 gyventojų .

Apie 3300 gyvūnų buvo rasta negyvų, daugiausiai naminių paukščių ir triušių. Avarinis skerdimas padėjo išvengti chemijos medžiagų patekimo su maistu į maisto grandinę. Kas buvo like gyvų gyvūnų, jie buvo nedelsiant paskersti apie 80.000 . Apie 15 vaikų buvo greitai vežami į ligoninę su odos uždegimais. Įvairaus amžiaus žmonės buvo pradėti tirti , ir buvo ištirta, jog pusė jų kenčia nuo odos pažeidimų. Buvo įsteigta ligoninė neščiom moterim, iš kurių dauguma pasirinko abortą, kuris buvo teisėtas, taip apsisaugojo patalogijų.

  • Ekologija Referatas
  • Microsoft Word 31 KB
  • 2015 m.
  • Lietuvių
  • 12 puslapių (1771 žodžiai)
  • Kolegija
  • Grazvile
  • Ekologijos avarijos ir padariniai
    10 - 4 balsai (-ų)
Ekologijos avarijos ir padariniai. (2015 m. Spalio 25 d.). https://www.mokslobaze.lt/ekologijos-avarijos-ir-padariniai.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 21 d. 05:34
×