Ekologijos referatas 5 man svarbiausi ekologijos klausimai


Įvadas. „5 man svarbiausi ekologijos klausimai“. Ekologija. Sąvokos apibrėžimas ir ekologijos kaip mokslo vystymasis. Neigiama žmogaus įtaka ekologijai. Žmogaus santykiai su aplinka. Interjero dizainas ir ekologija. Išvados. Naudota literatūra.


Palyginus dar visai neseniai atsiradusi ekologijos sąvoka dabar vartojama bene kiekvienoje gyvenimo situacijoje, ekologiškas maistas, ekologiškas ūkis, ekologiška aplinka ar būtas. Tačiau ar visos šitos sąvokos teisingos? Ar teisingai interpretuojame pačią ekologijos prasmę? Kodėl mums svarbu suprasti ekologiją? Ir kas gi yra ta ekologija? Šioje studijoje aiškinsiu pačią ekologijos sąvoką, gilinsiuos į žmogaus daromą įtaką ekologijai, jo santykius su aplinka bei ekologiškos sąmonės ugdymo svarbą.

Darbo uždaviniai:

Susivokti savo – privataus asmens ir profesionalaus darbuotojo fiziniuose ir daiktiniuose santykiuose su aplinka – gamta, žmonėmis, miestu. Savo būsimosios profesijos santykių su ekologija atskleidimas.

Ekologijos sąvoka apibrėžiama labai įvairiai. Daugelis mano ekologiją esant mokslu apie aplinkos apsaugą, aplinkos įtaką žmogaus sveikatai ir gyvenimo kokybei, žmogaus kūrinių sąveiką su gamtine aplinka ar tiesiog laiko ją juridinių ir teisinių priemonių visuma apimančią žmogaus ir gamtos sąveikos reguliavimą. Tačiau visi lyginimai yra klaidingi, minėtose srityse ekologija yra taikoma, tačiau jos pačios nėra ekologija tiesiog yra siejamos dėl bendrų idėjų. Nors ekologija labai svarbi mūsų kasdieniame gyvenime, tačiau visgi dažnai neteisingai interpretuojame jos esmę. Tikslesnis ekologijos sąvoką apibrėžiantis teiginys būtų toks, kad ekologija – tai mokslas apie organizmų sąveiką su jų gyvąja ir negyvąja aplinka. Ekologija (terminas sudarytas iš dviejų graikiškų žodžių jungties oikos – namas ir logos – kal- ba) kaip mokslas istoriškai atsirado ir plėtojosi kaip biologijos šaka. Jos pavadinimo autorius ir vienas iš pradininkų, geriau žinomas kaip zoologas, Jenos universiteto profesorius Ernstas Hekelis (Ernst Haeckel) 1866 m. apibrėžė šią discipliną kaip mokslą apie organizmų santykius su aplinka. Šis apibrėžimas įsitvirtino tik praėjusio amžiaus 6 – 7-ajame dešimtmetyje. Šis apibrėžimas mažai tepakito, tačiau tiriant organizmų ir aplinkos ryšius plačiau ir giliau, ekologija netrukus iš biologijos rėmų išsiveržė, rastos ekologijos sąsajos su fizika,chemija,net tektonika ir kitais Žemės mokslais, ypač tada, kai kalbama apie konkrečių technologinių procesų įtaką aplinkai, atliekų perdirbimą ir utilizavimą, kitas taikomosioms ekologijos disciplinoms priskiriamas sritis. Biologija tik padeda suprasti gyvųjų organizmų vaidmenį vykstančiuose procesuose. Norėdami pažinti gyvųjų ir negyvųjų organizmų santykius ir jų sąveiką su aplinka pasitelkiami įvairių mokslų metodai, kurie ekologijoje vadinami aplinkotyros mokslų metodu.

  • Microsoft Word 64 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 14 puslapių (2232 žodžiai)
  • Kolegija
  • Brigita
  • Ekologijos referatas 5 man svarbiausi ekologijos klausimai
    10 - 3 balsai (-ų)
Ekologijos referatas 5 man svarbiausi ekologijos klausimai. (2016 m. Gegužės 18 d.). https://www.mokslobaze.lt/ekologijos-referatas-5-man-svarbiausi-ekologijos-klausimai.html Peržiūrėta 2018 m. Balandžio 27 d. 03:32
×