Ekologijos referatas


Ekologija referatas. Referatas ekologija. Referatas apie ekologija. Aplinkos poveikis organizmams. Monologas apie ekologija. Ekologija referatai. Rašinys apie ekologija. Žmogaus ekologija referatas. Ekologija kursinis. Referatai apie ekologija.

Kas yra ekologija? Žmogaus įtaka ekologijai. Oro tarša. Vandens tarša. Tūkstančius metų žmogaus veikla nedarė didelės žalos gamtai. Kai kurioje nors vietovėje maisto ištekliai išsekdavo, žmonės persikeldavo į kitą vietą, ten išdegindavo mišką ir įdirbdavo žemės sklypą, medžiodavo arba kokiu nors kitu būdu prasimanydavo sau maisto. Išvada. Naudota literatūra.

Gamta – lyg sudėtingas nėrinys, kuriame viskas tarpusavy susiję. Nė vienas gyvas organizmas ar jų grupė negali egzistuoti nepriklausomai nuo aplinkos. Visiems organizmams, tiek augalams, tiek gyvūnams, gyvybei palaikyti reikia energijos ir medžiagų, esančių aplinkoje, ir visų tipų gyvų organizmų rūšys gyvendamos veikia vienos kitas. Tame tarpe ir žmogus.

Kad šio nėrinio nesuardytume, bandydami jame ką nors keisti, reikalingos žinios. Ekologija ir yra mokslas apie gyvų organizmų tarpusavio santykius bei jų ryšius su juos supančia aplinka. Aplinką sudaro ir patys organizmai ir juos supanti negyvoji gamta – žemė, vandenys, oras. Pats žodis ekologija yra kilęs iš graikų kalbos žodžių: oikos reiškia namą, būstą ir logos reiškia mokslą. Išvertus pažodžiui ekologija reikštų mokslą apie būstus, buveines gamtoje.

Kartais ekologija dar vadinama aplinkos biologija (angl. environmental biology ). Ekologija susideda iš dviejų stambių skyrių: bendrosios ekologijos, kitaip - bioekologijos, ir taikomosios ekologijos. Pirmasis skyrius - tai teorinis ekologijos branduolys. Jis apima visas pagrindines ekologijos sampratas, žinias apie gyvosios gamtos, kaip iš daugybės organizmų sudarytos sistemos, veiklą. Žodis bendroji rodo, jog šioje dalyje nagrinėjami visiems be išimties gyviems organizmams būdingi dėsningumai. Žmogui joje skirta ne daugiau dėmesio negu bet kuriai kitai biologinei rūšiai.

Visai kitokią vietą žmogus užima taikomojoje ekologijoje. Čia analizuojamas ne tik aplinkos poveikis žmogui ir žmogaus prisitaikymas prie aplinkos (tą daro visos rūšys), bet ir .

žmogaus veiklos poveikis aplinkai. Ši skyrių sudaro trys pagrindinės temos: 1) kaip žmonių veikla atsiliepia gyvajai gamtai ir negyvajai aplinkai; 2) kaip ši antropogeninė (žmogaus pakeista) aplinka veikia žmogų,jo fizinę psichinę sveikatą, taip pat gamybos procesą; 3) kokių priemonių reikia imtis, kad išvengtume visuomenei nepageidautinų pasekmių. Taikomoji ekologija gali būti padalyta į dvi sąlygiškai savarankiškas dalis: aplinkos apsaugą ir žmogaus, ekologiją. Tarp jų nėra aiškios ribos. Galima nebent pabrėžti, kad aplinkosaugoje dominuoja gyvosios gamtos ir atskirų biologinių rūšių apsaugos klausimai, o žmogaus ekologijoje, daugiausia dėmesio, suprantam Jų apleisti sklypai greitai vėl apaugdavo mišku, kuriame padaugėdavo žvėrių. Medžiotojų ir maisto rinkėjų bendruomenėje žmogaus poreikiai atitiko gamtos galimybes. Gyvųjų sistemų plėtotė tuo metu harmoningai sutapo su aplinka - oru, dirva ir vandeniu.

  • Microsoft Word 14 KB
  • 2011 m.
  • 7 puslapiai (1766 žodžiai)
  • Mokykla
  • A
  • Ekologijos referatas
    10 - 1 balsai (-ų)
Ekologijos referatas. (2011 m. Kovo 13 d.). https://www.mokslobaze.lt/ekologijos-referatas.html Peržiūrėta 2021 m. Vasario 27 d. 11:58
×
39 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo