Ekologinë gyvenvietë


Ekologinës gyvenvietës projektavimas naudojant aplinkai palankius inžinerinius sprendimus. Įvadas. Ekologinės gyvenvietės projaktavimas. Ekologinės gyvenvietės paplitimo idėjos lietuvoje ir užsienyje. Ekologiškas namas – statyba iš šiaudų ir molio. Atliekos. Saulės energija. Saulės kolektoriai ir jų tipai. Vakuuminiai saulės kolektoriai. Saulės kolektorių automatizuotos sistemos struktūrinė schema. Vanduo. Ciklinio veikimo reaktorius nuotėkoms valyti. Išvados. Rekomendacijos.

Plėtojantis ir vystantis technologijoms, taipogi didėja ir jų neigiamas poveikis ne tik aplinkai, bet ir patiems žmonėms. Vis daugėja atliekų, naudojama daugiau neatsinaujinančio kuro išteklių, teršiama atmosfera, vanduo, dirvožemis, biota, netgi gyvenamoji aplinka pasidarė nebesaugi, o kenksminga sveikatai. Todėl reikia keisti savo gyvenimo stilių technologinėje visuomenėje: orientuotis į mažaatliekias arba visai beatliekias, mažiau taršias technologijas, kurios mažina aplinkos teršimą ir užtikrina jos apsaugą, taipogi taip sukuriama ekologiškesnė ir sveikesnė gyvenamoji aplinka.

Darbo tikslas

Išnagrinėti ekologinės gyvenvietės projektavimo galimybes naudojant aplinkai palankius inžinerinius sprendimus ir pasiūlyti technologijas, kad ji būtų kuo labiau autonomiškesnė.

Aktualumas

Įrengus tokią gyvenvietę bus prisidedama prie oro užterštumo mažinimo, atliekų eksplotavimo mažinimo, taipogi atsinaujinančios energijos naudojimas leis sutaupyti neatsinaujinačių išteklių besaikį naudojimą. Gyvenimas sveikesnėje aplinkoje gerina žmonių sveikatą.

Temos naujumas

Nagrinėjama tema užsienio šalyse paplitusi daug plačiau nei Lietuvoje, čia dar tik kuriamos pačios pirmosios užuomazgos tokių autonomiškų gyvenviečių.

Problema

Didėjanti kenksmingo poveikio aplinkai ir žmogui grėsmė susirgdina ne tik žmogų, bet ir aplinką. Mūsų gyvenamoji aplinka tampa užteršta, sunki, nebetinkama vartoti, dėl per ne lyg didelio visuomenės vartojiškumo. Todėl būtina keisti gyvenimo būdą, ne tik dėl pačių savęs, bet ir dėl ateinančių kartų, nes kuo toliau, nuo žmogus vis labiau tolsta nuo gamtos ir nebėra darnios plėtros. Tam būtina išnagrinėti ir pritaikyti alternatyvias gyvenamosios aplinkos technologijas ir medžiagas.

Darbo praktinė vertė

Suprojektuoti įrenginiai pagerins ne tik aplinkos kokybę, bet ir gyvenamosios aplinkos poveikį žmonėms. Taipogi, didžioji dalis technologijų atsiperka greitai ir gali nešti netgi pelną.

Uždaviniai

1.Išnagrinėti ekologinės gyvenvietės projektavimo galimybes naudojant tik aplinkai palankius inžinerinius sprendimus teikiant prioritetus natūraliems gamtos ištekliams.

  • Microsoft Word 3003 KB
  • 2012 m.
  • 47 puslapiai (12414 žodžiai)
  • Simona
  • Ekologinë gyvenvietë
    10 - 1 balsai (-ų)
Ekologinë gyvenvietë. (2012 m. Rugsėjo 29 d.). https://www.mokslobaze.lt/ekologin-gyvenviet.html Peržiūrėta 2018 m. Balandžio 22 d. 06:04
×