Ekologinė būklė ir sveikata referatas


Įvadas. Ekologinė būklė ir sveikata. Ekologinė įtaka žmogaus sveikatai. Buitinė chemija. Ekologinės problemos. Gėlas vanduo. Oro taršos poveikis organizmui. Išvados. Literatūra.


Darbo objektas – ekologinė būklė ir sveikata.

Darbo tikslas – atskleisti ekologinę būklę ir kaip tai susiję su svaikata.

Darbo uždaviniai:

Atskleisti kokia yra mus supanti aplinka.

Atskleisti ekologinės aplinkos padarinius mūsų sveikatai.

Metodas – mokslinės literatūros analizė.

Šiai diena daugelis garsiausių mokslininkų daug dėmesio skiria įvairių ekologinių problemų aptarimui bei jų sprendimui. Ekologinė situacija kas dien vis blogėja, taip yra ne tik Lietuvoje, bet ir visame pasaulyje. Dėl daugelio priežasčių šiai dienai ekologinis sąjūdis dar nera toks didelis ir efektyvūs kaip norėtųsi.

Aplinka – tai ne tik žmogų supanti gamtinė, geografinė, ekonominė, kultūrinė, socialinė tikrovė, bet ir žmonės, jų materialiniai ir dvasiniai santykiai, kurie supa kiekvieną asmenį. Namuose turi būti sudarytos ekologiškos sąlygos. Mūsų gyvenamoji aplinka turi būti neužteršta.Ankščiau žmogus gyveno visiškoje harmonijoje su gamta. Šiandien santykiai tarp žmogaus ir gamtos yra pasikeitę. Žmogus iš gamtos vis daugiau reikalauja, be gailesčio eikvoja jos išteklius, šitaip elgdamiesi mes eikvojam ne tik gamtos išteklius tačiau ir savo sveiaktą. Dabar ne kiekvienas žmogus gerbia gamtą, o juk neseniai buvo jos neatsiejama dalis, nuo jos visiškai priklausė.

Tarp žmogaus organizmo ir jį supančios aplinkos susidaro sudėtingi tarpusavio ryšiai. Kasdien pramonė, elektrinė, fabrikai, transporto priemonės, namų šildymas į aplinką išmeta mažas dalelytes ir dujas. Kai kurie teršalai ore jungiasi su vandeniu ir sudaro silpnąsias rūgštis, tokias kaip sieros ar azoto. Kai oras kyla ir vėsta, šiuose junginiuose esantys vandens garai sutirštėja ir suformuoja debesis. Kai lyja lietus, toks lietus vadinamas „rūgščiuoju lietumi“ kuris yra labai kenksmingas tiek mūsų aplinkai tiek mūsų sveikatai. Žemės paviršiuje esantys teršalai reaguodami su vandeniu gali sukelti eutrofikacijos procesą. Kiti teršalai tokie kaip amoniakas, ozonas, sunkieji metalai ir t.t paprasčiausiai susikaupia tam tikrame aukštyje ir kenkia mūsų sveikatai.

Ilgalaikį, kuris pasireiškia endokrininės sistemos sutrikimais. Trumpalaikis poveikis pasireiškia įvairiomis alergijomis, o ilgalaikis – endokrininės sistemos sutrikimais.

Mokslininkai teigia, jog buitinėje chemijoje naudojamos medžiagos, patekusios į aplinką, nesuskyla iki gamtai nepavojingų medžiagų, jos kaupiasi mitybos grandinėje ir patenka į žmogaus organizmą. Į jų sudėtį įeina paviršinio aktyvumo ir įvairios aromatinės medžiagos, fosfatai, dažikliai, fermentai bei kiti priedai, kurių poveikį pajusime vėliau. Šios medžiagos žmonėms kenkia dirgindamos odą, kvėpavimo takus, akių gleivinę, sukelia niežulį, paraudimus. Reaguodamos su tam tikromis medžiagomis sudaro nuodingus junginius.

Labai degi (F): Lengvai užsidegantis ir labai degus produktas, uždegus gali sprogti.

  • Sveikata Referatas
  • Microsoft Word 234 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 12 puslapių (2563 žodžiai)
  • Universitetas
  • Eglė
  • Ekologinė būklė ir sveikata referatas
    10 - 6 balsai (-ų)
Ekologinė būklė ir sveikata referatas. (2016 m. Balandžio 20 d.). https://www.mokslobaze.lt/ekologine-bukle-ir-sveikata-referatas.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 22 d. 20:50
×