Ekologinė žemdirbystė Technologinių elementų modeliavimas ūkyje


Įvadas. Ekologinė gamyba Lietuvoje. Ūkininko virgio uzdros ūkio pristatymas. Ekologinės augalininkystės modeliavimas. Ekologinio ūkininkavimo aplinkos analizė, modeliuojant augalininkystės technologijos elementus. Išvados. Informacijos šaltinių sąrašas.


Darbo tikslas: sumodeliuoti ūkininko Virgio Uzdros ūkio gamybą iš įprastinės į ekologinę gamybą.

3. Sumodeliuoti ūkininko Virgio Uzdros ūkio naudojamas žemdirbystės sistemas ir jų ypatumus.

Valdantis 500 hektarų ūkininkas Virgis Uzdra jau du dešimtmečius savo ūkyje augina daugiausiai grūdines kultūras tai yra: vasariniai kviečiai, rapsai, taipogi pašarinius runkelius. Prieš metus laiko, ūkininkas savo ūkyje pradėjo auginti pluoštines kanapes, jomis apsėjo net pusšimtį hektarų. Sulaukęs didelio pasisekimo, ūkininkas planuoja jomis apsėti daugiau turimos žemės. Kiekvieno žemės ploto našumo balas skirtingas. Žemiausias 18 balų, o aukščiausias net 70 balų.

Artimiausias miestas yra Anykščiai (30 km.), taip pat Panevėžys (40 km.) Arba Utena ( 50 km.). Pagrindinių reikmenų ar technikos dalių galima nusipirkti šiuose miestuose. Utenoje, Panevėžyje, Anykščiuose. Taigi geografiniu požiūriu, ūkis yra įsikūręs gan patogioje vietoje susisiekimui.

Vasarinių ir žieminių rapsų plotas ūkyje yra 150 ha, veislė modeliuojamame ūkyje vasarinių rapsų ‚Forte‘, žieminių rapsų ‚Milena‘, abiejų veislių derlingumas intensyvioje gamyboje siekė 4 t/ha. Pakeitus gamybos kryptį į ekologinę veislės nebūtų keičiamos. Taikant tręšimą mineralinėmis medžiagomis bei pesticidų, ir beicų naudojimo gaunamas gerokai mažesnis derlius 2,44 t/ha, tačiau produkcija yra sveika ir natūrali.

Ekologinio ūkininkavimo tikslas - taupiai ir naudingai vartoti gamtinius išteklius. Ekologinio ūkininkavimo pagrindiniai principai: kuo mažesnis išorinių energijos šaltinių naudojimas, gamtos savireguliacijos mechanizmų naudojimas, „maitinamas“ dirvožemis – ne augalai, uždaras gamybos ciklas, aplinkos išteklių saugojimas.

Virgio Uzdros ūkyje yra 500 ha žemės. Žemės našumo balas yra vidutiniškai 32.Ūkio valdose vyrauja vidutinio sunkumo arba lengvi priemoliai. Visi valdomos žemės naudmenos yra suskirstomi į ariamą žemę, kultūrines ganyklas ir pievas.

Pakeitus gamybos kryptį į ekologinę ir netaikant nei tręšimo mineralinėmis medžiagomis nei pesticidų bei beicų naudojimo gaunami gerokai mažesni derliai visų auginamų kultūrų tačiau produkcija yra sveikesnė ir natūralesnė, o atsižvelgiant į tai, kad produkcija naudojama pašarui gyvuliams, tuomet ir pienas bei galvijiena sveikesni. Ekologinėje gamyboje auginamų augalų veislės yra parenkamos atsparesnės ligoms bei kenkėjams, nes ūkininkaujant ekologiškai kovojimas su ligomis ir kenkėjais yra ilgas procesas.

  • Žemės ūkis Kursinis darbas
  • Microsoft Word 68 KB
  • 2017 m.
  • Lietuvių
  • 14 puslapių (2078 žodžiai)
  • Kolegija
  • Raminta
  • Ekologinė žemdirbystė Technologinių elementų modeliavimas ūkyje
    10 - 3 balsai (-ų)
Ekologinė žemdirbystė Technologinių elementų modeliavimas ūkyje. (2017 m. Sausio 22 d.). https://www.mokslobaze.lt/ekologine-zemdirbyste-technologiniu-elementu-modeliavimas-ukyje.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 21 d. 21:29
×