Ekologinės energetinių išteklių problemos ir alternatyvieji energetiniai ištekliai


Įvadas. Žmogaus santykis su gamta. Dirbtinė energija. Šiltnamio efektas. Dabartinė ekonominė plėtra ir ekologinės problemos. Atsinaujinantys energijos šaltiniai. Išvados. Literatūros sąrašas ir kiti informacijos šaltiniai.

Žmonių daugėjimas pasaulyje lemia vis intensyvesnį gamtos išteklių naudojimą ir aplinkos taršą. Žmogaus veikla daro poveikį aplinkai, kuris dažnai būna neigiamas, ir šios veiklos padariniai ne visada nuspėjami. Žmonių poreikiai vis didėja, o gamtos ištekliai vis mažėja. Kadangi, kai kurie gamtos ištekliai yra išsenkami, keliami uždaviniai, kaip geriau panaudoti išteklius, tausojant juos ir gamtą.

Šiuo metu yra labia smarkiai išaugęs civilizacijos energetinis aprūpinimas. Visos šiuolaikinės civilizacijos gėrybės – prekių įvairovė ir gausa, modernios transporto priemonės, kosminiai skrydžiai, fabrikai ir t.t. – yra didelio dirbtinės energijos kiekio (šiluminės, branduolinės išskyrus Saulės energijos), kurį dabar gamina ir vartoja žmonija, pasekmė. Tačiau energijos gamyba didėja labai greitai ir be perstojo. Ir neužkalnų tas laikas, kai dirbtinės energijos gamyba ims juntamai veikti Žemės šilumos balansą. Jei Žemės temperatūra padidėtų 4-5°C, imtų tirpti ledynai, vandenynų lygis pakiltų dešimtis metrų, būtų užlieti miestai ir derlingiausios žemės. Žinoma, šis procesas bus ilgas – truks šimtmečius, tačiau jis neišvengiamas.

a) industrinė visuomenė savo ekonominėje veikloje remiasi neatsinaujinančiaisiais ištekliais bei iškastiniu kuru;

c) pajamos ir ištekliai tarp pasaulio gyventojų yra pasiskirstę kraštutinai netolygiai.

Dar vienas svarbus aspektas atsinaujinančių energijos šaltinių vystyme – tai darnios plėtos politikos laikymasis. Darnus energetikos vystymasis apibrėžiamas kaip besitęsianti energijos gamyba ir vartojimas, užtikrinant ilgalaikius žmonijos plėtros tikslus ekonominiais, socialiniais, aplinkosauginiais ir instituciniais aspektais. Mokslininkai išskiria darnios energetikos politikos tikslus, siekiant įgyvendinti pagrindinius darnaus energetikos vystymosi uždavinius:

aukštos kokybės energetinių paslaugų prieinamumą kiekvienam pasaulio gyventojui;

patikimą energijos tiekimą, esant trumpalaikei, vidutinei ir ilgalaikei perspektyvai;

gerai subalansuotas energetinių tinklų sistemas, optimizuojančias sistemų darbo efektyvumą ir bendradarbiavimą;

nuolatinį energetikos poveikio aplinkai mažinimą, plėtojant ir pritaikant ekologiškas technologijas, taršai imlias technologijas keičiant mažiau trąšiomis ir skatinant atsinaujinančių energijos išteklių naudojimą.

  • Microsoft Word 64 KB
  • 2015 m.
  • Lietuvių
  • 10 puslapių (1708 žodžiai)
  • Universitetas
  • Mindaugas
  • Ekologinės energetinių išteklių problemos ir alternatyvieji energetiniai ištekliai
    10 - 8 balsai (-ų)
Ekologinės energetinių išteklių problemos ir alternatyvieji energetiniai ištekliai. (2015 m. Gegužės 13 d.). https://www.mokslobaze.lt/ekologines-energetiniu-istekliu-problemos-ir-alternatyvieji-energetiniai-istekliai.html Peržiūrėta 2020 m. Rugsėjo 19 d. 04:37
×
142 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo