Ekologinės išteklių problemos ir energetiniai ištekliai


Žmonių ir aplinkos sauga. Žmonių daugėjimas pasaulyje lemia vis intensyvesnį gamtos išteklių naudojimą ir aplinkos taršą. Žmogaus santykis su gamta. Dirbtinė energija. Šiltnamio efektas. Dabartinė ekonominė plėtra ir ekologinės problemos. Žmonijos vystymasis neatskiriamai susijęs su vis aktyvesniu jos poveikiu gamtai. Ekologinių problemų kilimą reikia nagrinėti kaip atgalinių ryšių pasireiškimą socioekonominėje-ekologinėje sistemoje. Esančioms ekologinėms problemoms. Šiuo atveju jau teigiami visuomenės plėtros aspektai savo ruožtu stiprintų vienas kitą. Atsinaujinantys energijos šaltiniai. Dar vienas svarbus aspektas atsinaujinančių energijos šaltinių vystyme – tai darnios plėtos politikos laikymasis.

Žmonių daugėjimas pasaulyje lemia vis intensyvesnį gamtos išteklių naudojimą ir aplinkos taršą. Žmogaus veikla daro poveikį aplinkai, kuris dažnai būna neigiamas, ir šios veiklos padariniai ne visada nuspėjami. Žmonių poreikiai vis didėja, o gamtos ištekliai vis mažėja. Kadangi, kai kurie gamtos ištekliai yra išsenkami, keliami uždaviniai, kaip geriau panaudoti išteklius, tausojant juos ir gamtą.

XX a. sparti ekonominė plėtra tik dar labiau išryškino ir padidino globalias problemas, su kuriomis susidūrė šiuolaikinis pasaulis:.

Šiuolaikė industrinė visuomenė bei jos plėtros modelis yra aiškiai nedarnūs: a) industrinė visuomenė savo ekonominėje veikloje remiasi neatsinaujinančiaisiais ištekliais bei iškastiniu kuru; b) gamtinių išteklių naudojimas, tenkinant dabartinius visuomenės poreikius, yra gerokai per didelis, pažeidžiantis ekologinius limitus pasauliniu mastu; c) pajamos ir ištekliai tarp pasaulio gyventojų yra pasiskirstę kraštutinai netolygiai.

Ekologinių problemų kilimą reikia nagrinėti kaip atgalinių ryšių pasireiškimą socioekonominėje-ekologinėje sistemoje.

Pažymėtina, kad visuomenės plėtros metu išryškėję neigiami aspektai savo ruožtu stiprina vienas kitą: 1) pažeista aplinka kartu reiškia susilpnintą ekonominių (gamtinių) išteklių pagrindą; 2) skurdas skatina žmones pereksploatuoti aplinką; 3) skurdas veda į konfliktus; 4) konfliktai veda į skurdą; 5) konfliktai veda į aplinkos pažeidimus ir jos ribotumo augimą; 6) pažeista aplinka bei jos ribotumas (įskaitant mišką, gėlą vandenį ir jų atitinkamas funkcijas) veda į smarkius socialinius konfliktus.

  • MS PowerPoint 252 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 17 puslapių (979 žodžiai)
  • Mindaugas
  • Ekologinės išteklių problemos ir energetiniai ištekliai
    10 - 10 balsai (-ų)
Peržiūrėti darbą
Ekologinės išteklių problemos ir energetiniai ištekliai. (2015 m. Gegužės 13 d.). https://www.mokslobaze.lt/ekologines-istekliu-problemos-ir-energetiniai-istekliai.html Peržiūrėta 2021 m. Gegužės 18 d. 07:02
×
41 mokytojas prisijungę laukia tavo klausimo