Ekologinės kilmės ekstremali situacija


Ekologinės kilmės ekstremali situacija. Edukologijos šaknys siekia pačios žmonijos kilmę. Atomas Branduolinis karas sukeltų baisių padarinių ir kai kuriems biosferos elementams. Černobylis. Įvykių eiga Balandžio 25d. Kitos 9val. AE personalas gauna leidimą atnaujinti reaktoriaus galingumo mažinimą. Tolimesni įvykiai. Evakuacija Kitos. Užterštumas. Radiologiniai matavimai užterštoje zonoje 1986 gegužes 17d. Buvo reikalinga išvalyti ir suringti grafitą ir kitas radioaktyvias medžiagas. Černobylis šiandien Naujausi tyrimai parodė. Knygos G. Kopčinskis, N. Šteinbergas ,,Černobylis” 2012 Dž. Kormondis. Ekologijos sąvokos”. Šaltiniai.

Kitos 9val. AE personalas gauna leidimą atnaujinti reaktoriaus galingumo mažinimą. Įvyksta esminė klaida. Operatorius pamiršta išjungti kontrolinę 30proc. ribą, dėl ko galingumas staigiai nukrinta iki 1proc. (iki 30 MW). Tai buvo esminis procedūrų pažeidimas, nes reaktorius nebuvo apskaičiuotas dirbti tokiu mažu galingumu. 1val. 23min 44s. katastrofos laikas. Visas radioaktyvus kuras sureaguoja. Susidaręs garo slėgio perteklius patenka i turbinas ir į aušinimą, sulaužydamas vamzdžius. Įvyksta sprogimas reaktoriuje. Sprogsta radioaktyvusis kuras iš reaktoriaus šerdies. Išsibarsto degančio grafito gabalai ir radioaktyvios medžiagos. Griūva 4-o reaktoriaus pastato stogas, kila daugiau kaip 30 gaisrų.

Evakuacija: Kitos dienos vidurdienį, reakcijos lygis nukrito ir buvo manoma, kad evakuacija buvo nereikalinga. Tačiau po 2val. reakcijos lygis pakilo iki maksimumo. Pavojinga zona buvo 30 km spinduliu aplink AE. Viso evakuota 50000 žmonių. Iš sudegusio reaktoriaus į aplinką vis sklido radioaktyviosios dalelės. Žmonės suprato, kad reikia tai sustabdyti ir apsaugoti aplinką nuo užterštumo. Taip gimė planas uždaryti reaktorių.

Černobylis šiandien: Naujausi tyrimai parodė , kad nuo 4-o reaktoriaus sarkofadas pilnas plyšių. Betoninis kapas gali sugriūti esant 6 ar daugiau balų.

  • Sauga Skaidrės
  • MS PowerPoint 383 KB
  • 2016 m.
  • 13 puslapių (551 žodžiai)
  • Gabrielė
  • Ekologinės kilmės ekstremali situacija
    10 - 2 balsai (-ų)
Ekologinės kilmės ekstremali situacija. (2014 m. Spalio 29 d.). https://www.mokslobaze.lt/ekologines-kilmes-ekstremali-situacija.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 23 d. 19:03
×