Ekologinės kilmės ekstremalios situacijos


Panevėžio kolegijos. biomedicinos mokslų katedra. ekologinės kilmės ekstremalios situacijos. dėstytoja jurgita urbonienė. Įvadas. Aplinkos oro užterštumas. Vandens užterštumas. Dirvožemio, grunto užterštumas. Branduolinė avarija. Radiologinė avarija. Ekstremalios situacijos Lietuvoje. Išvados. Naudota literatūra.


Panevėžio kolegijosbiomedicinos mokslų katedraekologinės kilmės ekstremalios situacijosdėstytoja jurgita urbonienė.

Šiuo metu, vandens tarša viena iš pagrindinė problema pasaulyje. Geriamasis vanduo sudaro tik apie 3 proc. visų vandens telkinių, o net 80proc. pasaulio gyventojų gyvena vietovėse, kur iškyla vandens stygio grėsmė. Dėl vandens netausojimo ir užterštumo, švaraus vandens pasaulyje vis mažėja, kyla grėsmė ne tik ekologijai, bet ir žmogui. Vandens atsargos taip pat yra nuolat teršiamos mėsos, naftos ir chemijos pramonės įmonių. Kasmet apie 3.180.000.000 litrų naftos išsilieja į vandenynus. Daugiau negu ketvirtadalis pasaulio gyventojų neturi pakankamai geremo vandens. + per pastaruosius metus daugiau kaip 50 % sumažėjo pagrindinių teršalų, patenkančių į paviršinio vandens telkinius; - 40 % nuotekų išvaloma iki nustatytų normatyvų, nes daugelis užteršto vandens nuotekų valymo įrenginių yra fiziškai ir morališkai pasenę;.

Yra įvariausiu būdų kuomet mes galime padėti ne tik aplinkai ir gamtai bet ir sau. Aplinkos oro užterštumas – kadangi kelių transportas yra pagrindinis vietinės oro taršos šaltinis, tai žmonės turėtu vengti važinėti su automobiliais, ir rinktis viešajį transportą, o dar geriau, vaikščiojima pešom ar važiuoti su dviračiu ir pan. Vandens užterštumas – nešiukšlinti ir neteršti šalia vandens telkinių, soduose ir daržuose naudoti natūralias trąšas, lietaus vanduo nuo žemės į upelius nuplauna iš transporto priemonių ištekėjusius skysčius.

  • MS PowerPoint 2110 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 12 puslapių (1199 žodžiai)
  • Kolegija
  • Brigita
  • Ekologinės kilmės ekstremalios situacijos
    10 - 5 balsai (-ų)
Ekologinės kilmės ekstremalios situacijos. (2016 m. Gegužės 18 d.). https://www.mokslobaze.lt/ekologines-kilmes-ekstremalios-situacijos.html Peržiūrėta 2018 m. Liepos 18 d. 15:35
×