Ekologinės nišos samprata


Ekologine niša. Kas yra ekologine nisa. Tigro ekologine nisa. Ekologine nisa tai. Pušies ekologinė niša. Barsuko ekologine nisa. Potencinė ekologinė niša. Fundamentine ekologine nisa. Fundamentine nisa. Barsuku ekologine nisa.

Biologijos referatas. Svarbiausi ekologinę nišą apibūdinantys veiksniai nusako, kada, kur ir kaip viena ar kita biologinė rūšis apsirūpina maistu ir energija. Gamtoje ekologinė niša suprantama kaip tam tikra teritorijos ar erdvės dalis, kurioje aplinkos sąlygos yra palankiausios tam tikrai rūšiai, t. y. jai pakanka šviesos, šilumos, maisto, mažai apribojančių aplinkos veiksnių. J tą pačią ekologinę nišą gali pretenduoti kelios ar keliolika rūšių.


Rūšies gebėjimas prisitaikyti lemia jos paplitimą bei galimybę užimti gamtoje tam tikrą ekologinę nišą. Kiekviena rūšis turi savo ekologinę nišą. Gamtoje ekologinė niša suprantama kaip tam tikra teritorijos ar erdvės dalis, kurioje aplinkos sąlygos yra palankiausios tam tikrai rūšiai,

Teritorija, kurioje esančius išteklius viena ar kita rūšis gali naudoti savo egzistencijai ir dauginimuisi garantuoti, vadinama fundamentine arba potencine ekologine niša.

Fundamentinė niša atspindi rūšies (arba jos populiacijos) potencines savybes, glūdinčias genofonde. Ji yra teorinė, nes gamtoje dažnai dėl aktyvios tarprūšinės konkurencijos j tas pačias nišas pretenduoja kelios ar net keliolika rūšių.

Siauresnė sritis, kurioje esančius išteklius rūšis naudoja savo egzistencijai ir dauginimuisi garantuoti, vadinama konkurentinėje kovoje realizuotąja.

Ekologine niša. Pavyzdžiui, paprastoji pušis (pinus sylvestris l) auga ne visur, kur galėtų augti dirvožemio drėgmės atžvilgiu.

  • Biologija Referatai
  • 2011 m.
  • 1 puslapis (322 žodžiai)
  • Biologijos referatai
  • Microsoft Word 5 KB
  • Ekologinės nišos samprata
    10 - 1 balsai (-ų)
Ekologinės nišos samprata. (2011 m. Rugpjūčio 01 d.). http://www.mokslobaze.lt/ekologines-nisos-samprata.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 19 d. 06:30