Ekologinės problemos: globalinis lygmuo


Tundrų ekologinės problemos. Daugeja gyventoju globalines problemos. Ekologinė architektūra konspektas. Japonijos.ekologinės.problemos. Aplinkos problemos lygmuo. Globaline ekologine. Urbanizacijos keliamos problemos. Ekologijos problemos rasinys. Energetika ir keliamos ekologinės problemos. Globalin4s aplinkosaugos problemos.

Globalizacijos ir aniglobalizacijos referatas. Įvadas. Išteklių naudojimas. Tarpvalstybinė tarša. Ozono sluoksnio plonėjimas ir globalinis atšilimas. Išvados. Šaltiniai.

Pastaruosius tris dešimtmečius visame pasaulyje vis dažniau keliamos aplinkosaugos problemos ir kalbama apie grėsmę aplinkai. Turint galvoje apibrėžimą, pagal kurį globalizacija nusakoma kaip socialiniai procesai ir sąveikos, įgaunančios tarpregionines ir tarpžemynines proporcijas, tai ne visos aplinkos problemos gali būti apibūdinamos kaip pasaulinės, ne visi aplinkos pažeidimų padariniai yra globalūs. Vis dėlto kiekvienas specifinis ir menkas veiksmas vienoje planetos vietoje gali neprognozuojamai paveikti visos planetos gamtą.

Gausėjant miestų gyventojų, sparčiai plečiasi jų užimama teritorija. Formuojasi miestai-galaktikos, megalopoliai, urbanizuotos teritorijos. Daugėja ir miestų transporto, tad vis daugiau miestų teritorijos užima ne tik žmonės, bet ir transportas. Šiuo metu vienu didžiausiu gamtos žudiku ir yra laikomas automobilis. Taip pat labai padidėjo gamybinių ir energetinių įrenginių plotas, inžinerinių objektų ir elektrinių užimama teritorija, telefono, vandentiekio tinklai ir kt. Šių dienų miestas yra didžiulė socialinė, komunalinė, gamybinė ir informacinė sistema. Miestai auga, plečiasi, jungiasi spausdami ir naikindami gyvąją Žemės gamtą. Jų neatskiriami palydovai – miesto šiukšlynai, žvyro, smėlio karjerai ir kloakos (požeminiai kanalai nešvarumams nubėgti), kurios bematant virsta priemiesčių upėmis, kanalais ir ežerais. Šiuolaikinis pramonės miestas, ypač miestai milžinai Vakaruose, Japonijoje – tai daugeliu atvejų betono, akmenų, asfalto, garų ir nuodų masė. Tad tokių miestų vystymosi valdymas, statybos planavimas nepaprastai sudėtinga dabarties problema gamtos išsaugojimo atžvilgiu.

  • Geografija Referatas
  • Microsoft Word 25 KB
  • 2012 m.
  • 13 puslapių (3786 žodžiai)
  • Ieva
  • Ekologinės problemos: globalinis lygmuo
    10 - 1 balsai (-ų)
Ekologinės problemos: globalinis lygmuo. (2012 m. Gruodžio 30 d.). https://www.mokslobaze.lt/ekologines-problemos-globalinis-lygmuo.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 26 d. 05:00
×