Ekologines problemos


Ekologijos problemos. Globalinės ekologinės problemos. Globalios ekologines problemos. Ekologines problemos referatas. Ekologines problemos rasinys. Anglu rasinys apie ekologines problemas. Globalios problemos. Globalios ekologijos problemos. Ekologijos problemos rasinys. Ekologija rasinys.

Ką galėtume nuveikti kasdien, kad išspręstume globalias ekologines problemas? Nagrinėjamos ekologinės problemos susijusios su žmonių gyvenimu ir planeta. Pirmą kartą ekologijos terminas buvo pavartotas 1870 m. Vokiecčių mokslininko E. Gekelemo.Tik nedaugeliui spesialistu žinomas žodis „ekologija“ tapo visų reikalas. Per 15 – 20 metu žmonijos samonėje įvyko ekologinė revoliucija. Būtų klaidinga manyti, kad ekologijos problemos prasidėjo XX a. Kaip ir mokslo tobulėjimas ekologija prasidėjo daug seniau. Sisteminiai ekologiniai tyrimai buvo pradėti tik IX a. pabaigoje. Prasidėjo judėjimas dėl gamtos saugojimo. Daugelis mano, kad šiuolaikinis žmogus nuo gamtos nepriklauso. Tačiau ši nuomonė yra klaidinga. Žmogus yra gamtos dalis. Mūsų dienomis žmonijos rankose sukoncentruota jėga, galinti padaryti biosferai ir visai žmonojai nepataisomą žalą.

Pirmą kartą ekologijos terminas buvo pavartotas 1870 m. Vokiecčių mokslininko e. Gekelemo. Tik nedaugeliui spesialistu žinomas žodis ekologija tapo visų reikalas. Pabaigoje. Tačiau ši nuomonė yra klaidinga. Žmogus yra gamtos dalis.

Xx a. , ypač antrojoje jo pusėje, prasidėjo sparti ekonomikos plėtra. Žmonių veikla vis labiau keičia aplinką ir ekosistemas, nuo kurių priklauso mūsų gyvenimas. Kasmet gaminame vis daugiau daiktų ir cheminių medžiagų. Norėdami išauginti didesnį derlių, ūkininkai naudoja vis daugiau trąšų ir pesticidų. Kertame miškus, sausiname pelkes. Teršiame vandenį ir orą, auga atliekų ir šiukšlių kalnai. Siekdami patogumų savo namuose, mes niokojame gamtą – gyvūnų ir augalų namus. Aplinkos problemos pasiekė visuotinį mastą – rūgštieji lietūs, klimato kaitos reiškiniai, ozono sluoksnio koncentracijos mažėjimas, upių, jūrų ir vandenynų tarša.

Daktaro francisko de kostri nuomone didžiausią žalą biosferai daro rūgštiniai lietūs. Dėl jų žūna ne tik žuvys, bet ir augalai.

  • Microsoft Word 5 KB
  • 2012 m.
  • 1 puslapis (462 žodžiai)
  • Gita
  • Ekologines problemos
    10 - 1 balsai (-ų)
Ekologines problemos. (2010 m. Kovo 03 d.). https://www.mokslobaze.lt/ekologines-problemos.html Peržiūrėta 2021 m. Sausio 27 d. 00:34
×
38 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo