Ekologinės žemdirbystės lietuvoje plėtra ir jos ekonominiai rezultatai


Skaidres apie zemdirbyste. Ekologines zemdirbystes tyrimai. Ekologinė žemdirbystė skaidrės.

Ekologijos kursinis darbas. Ekologinės žemdirbystės lietuvoje plėtra ir jos ekonominiai rezultatai. Įvadas. Ekologinės žemdirbystės, kaip alternatyvos tradicinei žemdirbystei, teoriniai aspektai. Ekologinės žemdirbystės samprata ir ypatumai. Ekologinės žemdirbystės prielaidos ir plėtotės veiksniai. Ekologinės žemdirbystės analizė lietuvoje. Ekologinių ūkių kūrimasis ir veikla. Ekologinės žemdirbystės gamybos sąnaudų lyginimas su tradicine žemdirbyste. Ekologinės žemdirbystės pelno lyginimas su tradicine žemdirbyste. Ekologinės žemdirbystės ekonominių rezultatų įvertinimas ir palyginimas su tradicine žemdirbyste. Išvados. Literatūra.


Lietuvai įstojus i ES susidarė labai palankios ekonominės ir rinkos sąlygos staigiai ekologinio žemės ūkio plėtrai. Vien per trejus metus (2004-2007) m. ekologinio ūkininkavimo kryptimi pasukusių ūkių skaičius padidėjo vos ne keturis kartus. Lietuviška ekologinių ūkių produkcija vis plačiau demonstruojama vietinėse ir užsienio parodose, pardavinėjama mugėse, jos jau reguliariai yra prekybos tinkluose, pradėtas ekologinių produktų perdirbimas. Po įstojimo į ES ekologiniams ūkiams skirtos subsidijos šoktelėjo daugiau negu šimtą kartų. Staigus subsidijų padidėjimas tapo paskata staiga panūdusiems ekologiškai ūkininkauti. Didelis naujųjų ūkininkų antplūdis kelia specialistų nerimą, nes dalį jų suviliojo dideli pinigai, o ne ekologinio ūkininkavimo idėja. Taip pat susirūpinimą kelia mažos naujai įstojusiųjų žinios apie šį ūkininkavimo būdą, pasiruošimas gaminti ekologišką produkciją.

Tyrimo objektas – ekologinė žemdirbystė.

Tyrimo tikslas – susipažinti su ekologinės žemdirbystės plėtra Lietuvoje, įvertinti jos ekonominius rezultatus.

Tyrimo metodai – mokslinės literatūros analizė, statistinių duomenų analizė.

Tyrimo uždaviniai:

1.Surinkti, išanalizuoti ir susisteminti duomenis apie ekologinės žemdirbystės plėtojimą Lietuvoje.

2.Išnagrinėti ir ekonomiškai įvertinti ekologinę žemdirbystę.

3.Nustatyti ekologinės žemdirbystės perspektyvas Lietuvoje.

  • Ekologija Kursiniai darbai
  • 2013 m.
  • Minde
  • 19 puslapių (4075 žodžiai)
  • Universitetas
  • Ekologijos kursiniai darbai
  • Microsoft Word 135 KB
  • Ekologinės žemdirbystės lietuvoje plėtra ir jos ekonominiai rezultatai
    10 - 2 balsai (-ų)
Ekologinės žemdirbystės lietuvoje plėtra ir jos ekonominiai rezultatai. (2013 m. Balandžio 30 d.). http://www.mokslobaze.lt/ekologines-zemdirbystes-lietuvoje-pletra-ir-jos-ekonominiai-rezultatai.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 18 d. 20:31