Ekologiniai teisiniai ūkinės veiklos pagrindai


Planuojamos ūkinės veiklos poveikio aplinkai vertinimo spera. Ukines veiklos ekologiniai.

Ūkinės veiklos reguliavimo tikslai. Teritorijų planavimo teisinis reguliavimas. Ūkinės veiklos projektavimas. Planuojamos ūkinės veiklos poveikio aplinkai vertinimas. Poveikio aplinkai vertinimas. Ūkinės veiklos objektų eksploatavimas. Atliekų tvarkymo teisinis reguliavimas. Atliekų tvarkymas pagal lr įstatymus. Ypatingos ekologinės situacijos. Ekonominis aplinkos apsaugos mechanizmas. Ekonominis aplinkos mechanizmas. Valstybės, savivaldybių biudžetų lėšos. Atitinkami fondai, kaip papildomas finansavimo šaltinis. Lietuvos aplinkos apsaugos investicijų fondas.Aplinkos būklės stebėjimo ir neigiamo poveikio aplinkai ribojimo priemonės

Šiuolaikinė gamyba daro poveikį aplinkai. Šis poveikis pasiekė labai didelį mąstą, todėl neigiami padarioniai savaime negali būti pašalinti. Reikalingas valstybės įsikišimas. Valstybė turi įgyvendinti visą eilę priemonių, kad šis poveikis būtų sumažintas.

Ūkinės veiklos ekologiniai reikalavimai siejami su racionaliu teritorijų panaudojimu. Nuo to kaip išdėstomos ūkio šakos ir panašiai, priklauso poveikis aplinkai. Teritorinio planavimo metu formuojama sveika, pilnavertė aplinka, aplinkos pusiausvyros atkūrimas. Tai sudėtingas procesas. Dabar nuo 1995 m. Turime specialų teritorijų planavimo įstatymą . Šis įstatymas taip apibrėžia teritorijų planavimą – tai kraštotvarkos reguliavimo procesas ir procedūra, teritorijos ir žemės naudojimo paskirčiai, prioritetams, aplinkosaugos, paminklosaugos, kitoms sąlygoms nustatyti, žemės, miškų, vandens, gyv. Vietovių. Gamybos sist2) formuoti pilnavertę, sveiką ir harmoningą gyvenamąją, darbo ir poilsio aplinką, stengiantis sukurti geresnes ir visoje lr teritorijoje lygiavertes g4) rezervuoti (nustatyti) teritorijas gyvenamųjų vietovių infrastruktūros ir kitų veiklos sričių, skirtingų rūšių žemės naudmenų plėtrai.

5) saugoti, racionaliai naudoti ir atkurti gamtos išteklius, gamtos ir kultūros paveldo 7) suderinti fizinių ir juridinių asmenų ar jų grupių, visuomenės, savivaldybių ir valstybės interesus dėl teritorijos ir žemės sklypų naudojimo bei veiklnustatant konkrečių teritorijų planavimo tikslus, būtina atsižvelgti į jų ypatumus.

  • Teisė Konspektas
  • Microsoft Word 29 KB
  • 2012 m.
  • 9 puslapiai (5257 žodžiai)
  • Ekologiniai teisiniai ūkinės veiklos pagrindai
    10 - 3 balsai (-ų)
Ekologiniai teisiniai ūkinės veiklos pagrindai. (2011 m. Rugpjūčio 05 d.). https://www.mokslobaze.lt/ekologiniai-teisiniai-ukines-veiklos-pagrindai.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 21 d. 17:10
×