Ekologinis dorovės imperatyvas skaidrės


Ekologinis dorovės imperatyvas. Įvadas ekologinė etika Ekologinės etikos ištakos. Įvadas. Atsidūrus sudėtingoje situacijoje. Ekologinė etika Ekologinės etikos ištakos Ekologinė etika. Ekologinės. Ž. Ž. Ruso. Atkreipė dėmesį į sudėtingą gamtos. Vladimiras Solovjovas. Dorovinio. Šiuolaikinių ekologinių problemų sprendimas jau ne toks tiesmukas kaip senovėje. Ekologinės dorovės imperatyvas - Ekologinės dorovės imperatyvas - ši sąvoka pradėta vartoti XX a. Ekologinio imperatyvo pagrindą sudaro požiūris į biosferą kaip į vientisą organizmą. IŠVADOS Ekologinė etika yra. Literatūra ISSN 1392-Problemos. Č. Kalenda Ekologinė etika kilmė.

Dorovinio santykio kilmė - XIX amžiuje mintys apie dorovinį žmogaus santykį su aplinka dar neturėjo aiškiai apibrėžtų kontūrų ir pasireiškė daugiausia latentine forma. - Remtąsi žmogaus ir gamtos sąveikos senovinėmis forma. Šios formos gelmėse iš pradžių rutuliojosi dorovinis santykis. XIX a. mąstytojai kūrė „grąžimo “ etiką; kartu jie reabilitavo gamtą kaip pagarbos vertą realybę. Jų etines pažiūras galima laikyti šiuolaikinės ekologinės etikos priešistore. Ekologinė etika kaip atskira disciplina imta aktyviau plėtoti tik paskutiniaisiais XX a. dešimtmečiais. Ekologinio mąstymo formavimosi centrai buvo Vokietija, JAV, Anglija. Vėliau į šį judėjimą įsijungė skandinavų šalys. Taip buvo sukurtos šiuolaikinės ekologinės etikos pirmosios koncepcijos. Palankios sąlygos ekologinei etikai plėtotis susidarė po 1972 m. Stokholme įvykusios pasaulinės konferencijos ekologinio švietimo ir ugdymo klausimais.

Šiuolaikinių ekologinių problemų sprendimas jau ne toks tiesmukas kaip senovėje. Šių dienų ekologinės dorovinės problemos pagal savo mastą ir turinį yra visai kitokio pobūdžio nei senovėje, todėl jų sprendimas reikalauja kitokių priemonių, ištobulintos, racionalios kultūros. Tačiau dabarties ir senovinės eros santykis svarbus formuluojant klausimą apie moralės apskritai ir moralinio santykio su gamta pradžią. - Gamtinė aplinka objektyviai vaidino lemiamą reikšmę pradiniu žmonių gyvenimo periodu, todėl ji dominavo ir senovinio žmogaus emocinėje vertinamojoje sferoje: pirmykščiam žmogui Kitas, kaip būtinas dorovinio santykio narys, pirmiausia buvo Gamta, o ne žmogus.

  • MS PowerPoint 472 KB
  • 2016 m.
  • 14 puslapių (1584 žodžiai)
  • Ekologinis dorovės imperatyvas skaidrės
    10 - 1 balsai (-ų)
Ekologinis dorovės imperatyvas skaidrės. (2014 m. Birželio 28 d.). https://www.mokslobaze.lt/ekologinis-doroves-imperatyvas-skaidres.html Peržiūrėta 2021 m. Kovo 05 d. 11:50
×
39 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo