Ekologinis pėdsakas referatas


Ekologijos referatas.

Įvadas. Ekologinio pėdsakas. Kaip atsirado ekologinio pėdsako sąvoka. Ekologinio pėdsako samprata. Ekologinio pėdsako apskaičiavimas. Pasaulio ekologinis pėdsakas. Ekologinio pėdsako reikšmė Lietuvai. Išvados. Literatūra.


Žemė yra pilna įvairios kilmės organinių ir neorganinių pėdsakų, kurie atsirado veikiant įvairiems aplinkos veiksniams. Pėdsakų Žemėje padaugėjo atsiradus žmogui, buvo renkami duomenys, kad būtų galima nustatyti žmogaus veiklos poveikį ekologiniu aspektu. Todėl maždaug prieš 40 metų buvo bandoma akcentuoti, kad Žemės ištekliai nėra beribiai, o žmogaus veikla daugelyje išsivysčiusių valstybių sukelia negrįžtamus pokyčius gamtai, o tokie pokyčiai daro įtaką kitų žmonių gyvenimui. Suprantama, kad žala gamtai turėtų būti sumažinta, nes ekosistemų veiklą labiausiai veikia mūsų gyvenimo būdas, vartojimo ypatumai, įpročiai. Mūsų paliktas veiklos pėdsakas veikia gamtinę ir gyvenamą aplinką. Kuo didesnis pėdsakas ar kuo pėdsakų daugiau tuo labiau veikiama aplinka. Šį pėdsaką mokslininkai pavadino „Ekologiniu pėdsaku“. Dažniausiai ekologinis pėdsakas naudojamas Žemės atsinaujinantiems ištekliams apskaičiuoti, taip pat ekologinis pėdsakas yra labai reikšmingas, nes jo duomenys parodo mūsų gyvenimo būdo nesubalansuotumą. Šiais laikas yra labai aktualu rūpintis, saugoti gamtą, daryti viską, kad žmonės mažiau ją terštų, ieškoti įvairiausių sprendimų, kurie dar labiau sumažintų žmogaus veiklos įtaką aplinkai. Todėl, manau, kad yra svarbu suprasti, kokia yra ekologinio pėdsako samprata, svarba ir kaip yra apskaičiuojamas miestų, regionų ar valstybių ekologinis pėdsakas.

Tyrimo metodai: straipsnių, mokslinės ir kitos literatūros analizė, grafiniai analizės metodai.

Ekologinį pėdsaką (angl. ecological footprint) kaip sąvoka turbūt tiksliausiai būtų galima įvardinti, kaip matą, kuris parodo kiek mūsų planetos išteklių (derlingos žemės, oro, vandens) reikia, kad būtų patenkinti žmonių vartojimo poreikiai, taip pat į šią sąvoką įeina ne tik žemės resursai, kurie reikalingi, kad žmogus išgyventų, bet taip pat ir žemės plotas, kuris yra reikalingas absorbuoti atliekas. Taip pat ekologinė pėda tai žemės plotas hipotetiškai reikalingas žmonių veiklai palaikyti.

Kadangi žmonių populiacija auga gana stipriai ir greitai, o technologijos taip pat greitai tobulėja, todėl poveikis aplinkai pereina iš visuotinio į globalų. Dėl šių priežasčių ekologinis pėdsakas yra išreiškiamas globaliaisiais hektarais, vienas toks hektaras atitinka vieną vidutinio derlingumo biologiškai naudingos erdvės hektarą. Bendras Žemės ekologinis pėdsakas sudaro 4,1 milijardų globaliųjų hektarų arba 2,7 globaliojo hektaro vienam asmeniui (globalusis hektaras, tai visų žemės paviršiuje esančių biologiškai produktyvių plotų suma tenkanti vienam gyventojui).

 • Ekologija Referatai
 • 2016 m.
 • Lietuvių
 • Indrė
 • 13 puslapių (2236 žodžiai)
 • Universitetas
 • Ekologijos referatai
 • Microsoft Word 348 KB
 • Ekologinis pėdsakas referatas
  10 - 2 balsai (-ų)
Ekologinis pėdsakas referatas. (2016 m. Lapkričio 01 d.). http://www.mokslobaze.lt/ekologinis-pedsakas-referatas.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 18 d. 07:24