Ekologinis pėdsakas


Šiaulių valstybinės kolegijos verslo ir technologijų fakulteto aplinkos ir statybos inžinerijos katedra. Ekologinio pėdsako skaičiavimas. Aplinkos tarša. Ekologinis pėdsakas. Darbo tikslas. Darbo uždaviniai. Teorinė dalis. PRAKTINĖ DALIS EPS ekologinio pėdsako skaičiuoklė.

Darbo tikslas :

Darbo uždaviniai :

Apskaičiuoti ekologinį pėdsaką;

Surasti būdus, kaip sumažinti ekologinį pėdsaką;

Geriausiai būdas patobulinti pasaulį – tobulinti save. (Paulauskas, 1999). Asmenybės bei asmeninės saviraiškos vystymui, tobulinimui šiais, informacinio amžiaus laikais, kaip niekada geros sąlygos. Tai tampa labai populiaru ir net madinga. Asmenybės treneriai (angl. coacher), finansų ir gyvenimo planuotojai, mokymosi visą gyvenimą sistema, trečiojo amžiaus universitetai, nepertraukiamos ir tarptautinės studijos, internetas, įvairios informacinės priemonės suteikia didelė laisvę asmenybės tobulėjimui. Tačiau dažnai pritrūksta vieno svarbaus komponento – tai laiko. Todėl yra svarbu iš visos aibės informacijos atsirinkti tai kas tikra, tai kas nežalinga, nekelia agresijos ir neišderina veikiančių sistemų. Svarbu, kad informacija ir žinios būtų panaudotos teisingai ir prasmingai, kad sukurti gaminiai, produktai, teikiamos paslaugos ir perduodama informacija nedarytų neigiamo poveikio žmonėms, gamtai, aplinkai. Kuo daugiau vartojame, tuo daugiau gaminame ir atvirkščiai, kuo daugiau judame, tuo daugiau teršiame, kuo daugiau valgome, tuo daugiau paliekame atliekų ir taip toliau. Subalansuoti vartojimą ir gamybą, maisto vartojimą ir judėjimą, taršą ir mobilumą – vienas esminių darniosios plėtros uždavinių. Kuriamos ir bandomos įvairios priemonės, padedančios pasiekti balansą, tačiau sukurti sistemos, kuri pagal savo prigimtį būtų artima natūraliai ekosistemai, nepavyksta. Be to kurdami dirbtines sistemas, griauname natūralias. Svarbu yra ne tik suvokti natūralių ekosistemų veikimo principus, bet bandyti pritaikyti jų veikimo principus mūsų dirbtinėje ūkinėje veikloje bei neardyti natūralių ekosistemų funkcionavimo.

  • Ekologija Konspektas
  • Microsoft Word 25 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 10 puslapių (1421 žodžiai)
  • Kolegija
  • Akvilė
  • Ekologinis pėdsakas
    10 - 2 balsai (-ų)
Ekologinis pėdsakas. (2016 m. Sausio 12 d.). https://www.mokslobaze.lt/ekologinis-pedsakas.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 19 d. 16:59
×