Ekologiška kosmetika Kaip išsirinkti saugią kosmetikos priemonę?


Įvadas. Kosmetikos pasirinkimas. Ekologiška kosmetika. Natūrali kosmetika. Ekologiškos kosmetikos sertifikatai. Kosmetikos sudėtis. Išvados. Literatūra ir kiti informaciniai šaltiniai.


Paskutiniu metu, paplitus natūralumo ir ekologijos madai, ekologiška ir natūrali kosmetika apaugo daugybe tiek teigiamų, tiek neigiamų mitų. Ji tapo tarsi atskiru prekės ženklu, viliojančiu pirkėjus. Yra gerai, kad žmonės pradėjo labiau rūpintis savimi, tačiau pasidarė sunku atskirti, kas iš tikro yra natūralu ir ekologiška. Galima nemažai rasti produktų, kurie tik prisidengia žodžiu „ekologiškas“ arba „natūralus“ tam, kad priviliotų pirkėją, tačiau sudėtis tikrai to neparodo.

Darbo tikslas - išsiaiškinti, kaip išsirinkti saugią kosmetikos priemonę.

Darbo uždaviniai:

Išsiaiškinti, kas yra ekologiškas ir natūrali kosmetika;

Išnagrinėti ekologiškos kosmetikos sertifikatus;

Išanalizuoti kosmetikos kenksmingas sudedamąsias medžiagas.

Darbo objektas – saugi kosmetika.

Darbo metodai: informacinių šaltinių analizė

KOSMETIKOS PASIRINKIMAS

Norint, kad kosmetika tinkamai tarnautų žmogui reikia rinktis tokią, kuri atlikdama savo funkciją nekenktų žmogui. Geriausias pasirinkimas yra natūrali ar ekologiška kosmetika. Šios kosmetikos sudėtyje esantys ingredientai gauti iš gamtos, tinka kūno priežiūrai, todėl nekelia pavojaus sveikatai.

Saugi ir ekologiška kosmetika yra sertifikuojama tam skirtais sertifikatais, ekologiniu ženklinimu. Renkantis natūralią kosmetiką, reikia mokėti nagrinėti jos sudedamąsias dalis. Ne visada užrašai ant produkto pagrindinės dalies yra teisingi. Dažnai tai būna kompanijų marketinginis triukas - pritraukti pirkėjų. Dėl šios priežasties reikia mokėti atsirinkti žmogui nekenksmingą kosmetikos priemonę.

Sumažintas poveikis aplinkai. Ekologiškos kosmetikos gamintojams keliami standartai ne tik kosmetikos priemonių sudėčiai, bet ir jų auginimo ar išgavimo būdams. Daugelis ekologiškos kosmetikos sertifikatų taip pat neišduodami, jei naudojamos „nedraugiškos“ aplinkai pakuotės – jos turi būti arba pagamintos iš antrinių žaliavų, arba iš perdirbamų medžiagų.  Taip pat įteisinti reikalavimai, stabdantys genetiškai modifikuotų produktų naudojimą, gyvūninės kilmės ingredientus (išskyrus natūraliai gaminamus pačių gyvūnų – pieną, medų, ir pan.).

Natūraliajai kosmetikai keliami tokie reikalavimai (Stiens. 1999):

Ji gaminama vien iš gamtinių odai nekenksmingų medžiagų;

Jos sudėtyje neturi būti mineralinių riebalų (parafinų);

Ji neturi būti konservuota, aromatizuota ar dažyta sintetinėmis medžiagomis;

Pardavinėjama pridėjus tikslų visų vartojamų medžiagų sąrašą;

Gaminama nekenkiant aplinkai ir pakuojama į aplinkai nekenksmingą pakuotę.

Yra saugi. Kosmetikoje esančios sudedamosios dalys nekenkia ir nesukelia ilgalaikių sveikatos problemų, todėl ją vartoti yra saugu.

Skirtingus ekologiškos kosmetikos sertifikatus turi beveiks kiekviena šalis ar regionas. Neįmanoma jų išvardinti visų. Deja, Lietuva vieningo ekologiškos kosmetikos ženklo dar neturi. Todėl vertinti ekologišką kosmetiką tenka skaitant etiketes. (Glebavičiūtė. 2011)

Šiais laikais kosmetikos gamyboje naudojama apie 10 tūkst. Skirtingų ingredientų. Dalis jų imama iš gamtos, o kita dalis – sukuriami laboratorijoje. Pasaulyje yra apie 10500 cheminių ir sintetinių medžiagų naudojamų kosmetikos gamyboje ir tik 11 proc. jų yra visiškai ištirtos. Daugumos medžiagų žala žmogui jau yra įrodyta tyrimais. Blogiausia tai, kad medžiagos, kurios nėra visiškai ištirtos, nėra draudžiamos naudoti kosmetikos pramonėje, nors ir gali sukelti sveikatos sutrikimų. (Glebavičiūtė. 2011), [5]

  • Kosmetologija Referatas
  • Microsoft Word 228 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 15 puslapių (2945 žodžiai)
  • Giedrė
  • Ekologiška kosmetika Kaip išsirinkti saugią kosmetikos priemonę?
    10 - 2 balsai (-ų)
Ekologiška kosmetika Kaip išsirinkti saugią kosmetikos priemonę?. (2016 m. Balandžio 17 d.). https://www.mokslobaze.lt/ekologiska-kosmetika-kaip-issirinkti-saugia-kosmetikos-priemone.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 22 d. 07:13
×