Ekologiškas ūkis svogūnų auginimas verslo planas


Santrauka. Juridinio asmens aprašymas. Produktai ir paslaugos. Įmonės situacija ir perspektyvos gamybos (paslaugų) sektoriaus raidos požiūriu. Planuojamos veiklos poreikio pagrindimas. Produkto charakteristika. Papildomos paslaugos aprašymas. Rinka ir konkurentai. Informacija apie esamą rinką. Tikslinės rinkos aprašymas. Konkurentai, pranašumai konkurentų atžvilgiu. Rinkodaros strategija. Pasirinkta rėmimo strategija. Kainodara. Paskirstymo kanalai. Verslo sistema. Valdymas ir darbuotojų komanda. Pagrindinio turto ir išteklių aprašymas. Veiklų planas. Finansinis planas. Išlaidų detalizavimas. Prognozuojami veiklos rezultatai. Rizika. Didžiausia projekto rizika. Rizikos mažinimo priemonės. Priedas.

Prieš keletą metu Lietuvoje iš daugelio pasaulio valstybių šalia sveikų produktų pardavimuose atsirado ir genetiškai modifikuotų produktų, kurie yra kenksmingi žmonių sveikatai. Tačiau manoma, kad ateityje genetiškai modifikuoti produktai nebebus vartojami Lietuvos rinkoje, juos pakeis kiek brangesni, tačiau sveiki vaisiai ir daržovės.

Didžioji Lietuvos gyventojų dalis gyvena didmiesčiuose, dėl to neturi galimybės auginti natūralius ir ekologiškus produktus, tačiau stengiasi juos įsigyti turguje arba specialiai tam pritaikytose parduotuvėse. Todėl ekologiško verslo kūrimas – tai viena iš perspektyviausių galimybių steigti ekologišką verslą. Įvertinus tai, kad dauguma Lietuvoje įsteigtų didžiųjų parduotuvių vis dažniau įveža nesveiką produkciją iš užsienio valstybių, o specializuotų parduotuvių, parduodančių sveiką maistą skaičius nėra itin didelis, buvo nuspręsta steigti ekologišką ūkio verslą netoli Kauno, Žiežmarių rajone, Klėriškių kaime.

Tikslinė rinka. Agnės Rylaitės ūkis „Ekologiški svogūnai“ numato greitai įsitvirtinti rinkoje ir greitai įsitvirtinti rinkoje, parduodant Kauno miesto ir jo apylinkių gyventojams ekologiškus svogūnus. Šiuo ūkio veikla yra orientuota į tikslinę Kauno miesto ir jo apylinkių rinką, kurios gyventojai pasiryžę sveikiems maisto produktams išleisti daugiau lėšų. ,,Ekologiški svogūnai“ produkcijos vartotojai – tai vidutines ir didesnes pajamas gaunantys gyventojai, tarp kurių didžiausią skaičių sudaro moterys, norinčios įsigyti sveikus produktus savo šeimai.

Ūkio galimybės. Ekologiško ūkio plėtros galimybės Kauno mieste yra pakankamai palankios. A. Rylaitės ūkis ,,Ekologiški svogūnai“ savo užaugintos ekologiško produkcijos tiekimu ir pardavimu rinkoje, suteiks galimybės Kauno miesto gyventojams įsigyti sveikų produktų, kurių jie patys neturi galimybių užauginti. Taigi, šie gyventojai nori sveikai maitintis ir yra pasirengę mokėti kiek brangiau, norėdami įsigyti ekologiškus produktus. Tokie gyventojai, norėdami įsigyti sveikus ir ekologiškus produktus dažnai apsilanko turguje ir specializuotose sveiko maisto parduotuvėse. Įvertinus ,,Ekologiški svogūnai“ verslo įsteigimo kaštus, buvo nustatyta, kad palankiausia ir priimtiniausia ūkio įsteigimo ir ekologiškų ūkio produktų pardavimo vieta yra Kauno turgus. Taigi ,,Ekologiški svogūnai“ produkcija bus tiekiama būtent Kauno turguje – siekiant parduoti šią produkciją tiksliniam segmentui (ekologiškų maisto produktų vartotojui).

Verslo įkūrimas ir sveikų produktų pardavimas Kauno turguje leis sutaupyti piginus, skirtus patalpų nuomai, tokiu būdu vartotojui bus suteikta galimybė nusipirkti ,,Ekologiški svogūnai“ produkciją už mažesnę kainą.

Ūkio „Ekologiški svogūnai“ veikla bus orientuota į miesto gyventojus – moteris: mamas, močiutes, kurios nori savo šeimai nupirkti ekologiškus ir sveikus produktus. Svogūnai, kaip ir kitos daržovės yra labai sveikos ir yra pirmo būtinumo maisto prekės šeimai, todėl artėjant vasarai – rudeniui, šios daržovės atsiranda turguje ir įgyja didelę paklausą. Šios daržovės turi daug vitaminų ir yra sveikos visiems šeimos nariams. Svogūnai turi daug gydomųjų savybių: padeda įveikti nervinį ir fizinį nuovargį, juose gausų flavonoidų, jie padeda įveikti peršalimo susirgimų simptomus. Svogūnai gali būti naudojami gaminant įvairius patiekalus: mišraines, naudojami pagardams, padažams gaminti, todėl galima pažymėti kad norinčių įsigyti svogūnus paklausa yra ganėtinai didelė.

Ūkį planuoja įkurti vienas asmuo: Agnė Rylaitė. Ūkio pavadinimas bus A. Rylaitės ūkis „Ekologiški svogūnai“. Ekologiškas, svogūnų auginimo ūkis įsikurs netoli Kauno miesto, Žiežmarių raj., Klėriškių kaime. Numatyta pirkti 8 ha dirbamos žemės, kartu su gyvenamu namu, ūkiniu pastatu, laistymo įranga. Šiam ūkiui bus paruoštas dirbamos žemės plotas – 6 ha - auginti ekologiškiems svogūnams, likusieji laisvi hektarai verslo pradžioje bus deklaruojami kaip pievos, skirtos žemės apdirbimo įrangai pastatyti, vėliau bus plečiamas svogūnų auginimo teritorijos ir kitų ekologiškų produktų auginimas.

Profesionalumas – profesionaliai organizuoti veiklos procesus, kurie nukreipti į vartotojų poreikių tenkinimą bei geriausių rezultatų siekimą.

Atsakomybė – atsakingai žiūrėti į vykdomos veiklos procesus bei įgyvendinant vartotojų poreikius.

Komandinis darbas – bendradarbiauti su veiklos partneriais, kurie padės efektyviai pasiekti užbrėžtų tikslų.

Dėmesys – didelę reikšmę turi vartotojų nuomonės tyrimas ir jų lūkesčių patenkinimas.

Pateikus verslo idėją, misiją viziją ir atsakomybę prieš vartotojus, suvokus pagrindines veiklos vertybes, numatoma toliau vykdyti ekologiško ūkio steigimo darbus: pirkti žemės sklypą, įregistruoti ūkį, ruošti žemę daržovių auginimui, pirkti sėklas, sodinti ir auginti.

Svogūnų auginimui buvo pasirinktas minimalus žemės plotas - 6 ha, kadangi ūkio įkūrimo pradžioje bus siekiama išmeginti svogūnų auginimo galimybes ir verslo plėtros perspektyvas. Numatoma ateityje, įvertinus svogūnų perkamumo tendencijas bei atsižvelgus į visus šiuo verslo organizavimo privalumus ir trūkumus, toliau plėsti turimos žemės plotus, auginti daugiau svogūnų ir toliau plėsti verslą.

  • Vadyba Verslo planas
  • Microsoft Word 269 KB
  • 2015 m.
  • 21 puslapis (5806 žodžiai)
  • Universitetas
  • Simona
  • Ekologiškas ūkis svogūnų auginimas verslo planas
    10 - 7 balsai (-ų)
Ekologiškas ūkis svogūnų auginimas verslo planas. (2015 m. Balandžio 08 d.). https://www.mokslobaze.lt/ekologiskas-ukis-svogunu-auginimas-verslo-planas.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 25 d. 23:56
×