Ekologiškų prekių paklausa ir pasirinkimo kriterijai


Įvadas. Prekė. Prekės sąvoka. Prekės samprata ir klasifikacija. Ekologinių produktų paklausos tyrimas. Respondentų nuomonės analizė. Išvados. Bibliografinių nuorodų sąrašas. Priedai. Priedas.


Temos aktualumas. Rinkodara- tai vartotojų poreikių išsiaiškinimo ir jų tenkinimui reikalingų sprendimų priemimo bei įgyvendinimo procesas, padedantis siekti žmogaus ar organizacijos tikslų. Dabar kiekvienai maisto produktų kategorijai yra ekologiškų produktų alternatyva. Ekologiškiems produktams suteikiami sertifikati užtikrina visuomenę, kad produktai buvo auginami pagal griežtas taisykles, nenaudojant toksinų, cheminių žaliavų, trašų ar GMO. Tinkamai prižiūrimoje aplinkoje užauga stiprūs, sveiki augalai, kurie tampa naudingu maisto šaltiniu tiek žmonėms, tiek ir gyvūnams.

Viso gaminio(gaminys paliąja prasme): pristatymo terminas, reguliamivas, saugumas, garantijos, montavimas kreditavimas.

Kasdieninio naudojimo. Perkamos ir vartojamos dažnai bei pardavinėjamos pirkėjui patogiose vietose.

Impulsyvaus pirkimo. Perkamos be išankstinio sprendimo. (pvz., šokoladukas kuro parduotuvėje).

Ekstra atvėju perkamos prekės. Kai nelauktai iškyla didelis poreikis. (pvz., vaistai, pirmosios pagalbos reikmenys).

Pasyvios paklausos prekės- tai tokios prekės, apie kurias vartotojas mažai žino ir nenori pirkti(pvz., gyvybės draudimas, mobiliojo ryšio prekės, makiažo priemonės)

Atliekant anoniminę apklausą buvo tiklsas- išsiaiškinti kokius ekologiškus produktus renkasi respondentai. Apklausa buvo išdalinta gyvai. Respondentams reikėjo atsakyti į 12 klausimų kurie padėjo išsiaiškinti kokius ekologiškus produktus renkasi respondentai.

Tyrimo metu buvo aiškinamasi pagal kokius kriterijus respondentai atpažysta ekologišką produktą.

Net 53% respondentų mano, kad lietuvoje ekologiškos produkcijos labai trūksta. Iš dalies mano kad ekologiškos produkcijos užtenka 37% , na o 10% respondentų visiškai neaktualus klausimas. ( žiūrėti 6pav).

  • Microsoft Word 129 KB
  • 2017 m.
  • Lietuvių
  • 15 puslapių (1174 žodžiai)
  • Kolegija
  • Pranas
  • Ekologiškų prekių paklausa ir pasirinkimo kriterijai
    8 - 1 balsai (-ų)
Ekologiškų prekių paklausa ir pasirinkimo kriterijai. (2017 m. Lapkričio 05 d.). https://www.mokslobaze.lt/ekologisku-prekiu-paklausa-ir-pasirinkimo-kriterijai.html Peržiūrėta 2019 m. Liepos 18 d. 03:58
×
Užduokite klausimą bet kuria mokslo tema