Ekologiškų produktų ženklinimo ypatumai


Įvadas. Kas yra ekologiškas maisto produktas? Ekologiškų produktų ženklinimas. Pažeidimai dėl ženklinimo. Išvados. Informacinių šaltinių sąrašas.


Darbo tikslas: Išmanyti ekologiškų produktų ženklinimo ypatumus.

Darbo uždaviniai:

Išsiaiškinti kas yra ekologiškas maisto produktas.

Aprašyti koks yra ekologiškų produktų ženklinimas.

Išanalizuoti eko produktų ženklinimo pažeidimų sistemą.

Gyvulininkystėje taikomi aukšti gyvūnų gerovės reikalavimai, gyvūnai gydomi tik esant būtinybei (liga, epidemija), kad sumažinti gyvūnų kančias. Norint realizuoti gyvulininkystės produktą kaip ekologišką po gydymo būtina taikyti dvigubą išlauką nei įprastiniam produktui. Draudžiama genetiškai modifikuotos (GM) kultūros ir ingredientai. Genetinė modifikacija augalų ir gyvūnų prieštarauja ekologiško maisto ir ekologinės gamybos principams. Neleidžiamos genetiškai modifikuotos žaliavos ekologinėje gamyboje, jei nustatoma, kad tokių yra, neleidžiama vadinti „ekologišku“.

Ekologinėje žemdirbystėje turi būti apsaugos juostos nuo taršos šaltinių (magistraliniai keliai, chemizuoti laukai). Draudžiama naudoti ekologiškų produktų gamyboje sintetinius maisto priedus (hidrinti riebalai, aspartamas, mono natrio glutamatas, sintetiniai dažikliai, sintetinės kvapiosios medžiagos, saldikliai ir kita). Ekologiškas produktas geras žmogui, gamtai ir gyvūnams. Daugelis mokslininkų teigia, kad daugumoje ekologiškų produktų daugiau vitamino C, mineralinių medžiagų (magnio, geležies) ir antioksidantų. Nauda yra bendra harmoninga sistema, nenaudojant žalingų sintetinių medžiagų, o skatinanti laukinę gamtą ir biologinę įvairovę, naudojant gamtinius išteklius gausiai, ko pasekoje į aplinką išmetama mažiau teršalų nei iš chemizuotos žemdirbystės.

inicijuoja ir atlieka produkto kontrolę, siekdama nustatyti, ar produktas ekologiškas;

Lietuvos eko ženko dydis turi būti ne mažesnis nei 20 x 14,40 mm.

  • Microsoft Word 127 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 8 puslapiai (992 žodžiai)
  • Akvile
  • Ekologiškų produktų ženklinimo ypatumai
    10 - 2 balsai (-ų)
Ekologiškų produktų ženklinimo ypatumai. (2016 m. Vasario 28 d.). https://www.mokslobaze.lt/ekologisku-produktu-zenklinimo-ypatumai.html Peržiūrėta 2018 m. Balandžio 23 d. 21:56
×