Ekologiškų salierų auginimas


Salieru auginimas ir prieziura. Lapkotiniai salierai auginimas. Lapinių salierų priežiūra ir auginimas. Salieras referatas. Lapkotiniai salieraipriežiūra. Lapiniai salierai auginimas.

Įvadas. Salierų auginimas. Daigų auginimas ir sodinimas. Priežiūra. Derliaus nuėmimas ir laikymas. Šakniavaisiniai salierai. Lapkotiniai salierai. Gydomosios salierų savybės. Išvados. Naudota literatūra. Taigi drąsiai galime teigti, kad salierai, nesvarbu kokie jie butų, šakniavaisiniai, lapkotiniai ar lapiniai, visi jie pasižymi nepaprastu skoniu ir aromatu, juose ypač gausu naudingų medžiagų kurios padeda mums išlikti sveikiems ir žvaliems, taip pat jie būti naudojami ir įvairiausioms ligoms ar negalavimams gydyti. Usiauginti salierų savo darže gali tikrai kiekvienas tereikia truputi noro bei pastangu ir turėsime nepakartojama daržove maistui pagardinti ar negalavimamas gydyti.

Lapiniai salierai suformuoja vešlias lapų skroteles, tačiau neaugina šakniavaisių. Lapkotinių salierų vartojamoji dalis – stori, sultingi lapkočiai, šakniavaisių jie taip pat neaugina. Skirtingų veislių šakniavaisiniai salierai tarpusavyje gali skirtis lapų skrotelių forma, lapalakščių karpytumu, vešlumu, šakniavaisių forma, dydžiu, minkštimų spalva. Veislės dar skirstomos pagal ankstyvumą, tačiau tam nereikėtų teikti didelės reikšmės, nes visi šakniavaisiniai salierai Lietuvoje auginami iki vegetacijos sezono pabaigos. Derlius dorojamas antroje spalio pusėje, nes šakniavaisiai pakenčia 5 oC temperatūros šaltį.

Labiau rutuliškais šakniavaisiais pasižymi ‘Alba‘, ‘Diamant‘, ‘Dolvi‘, ‘Edward‘, ‘Frigga‘, ‘Mentor‘, ‘Monarch‘, ‘Makar‘, ‘Ibis‘, ‘Invictus‘, Regent‘, ‘Topa‘ salierų veislės. Ovalo formos šakniavaisius užaugina ‘Anita‘, ‘Brilliant‘, ‘Mars‘, ‘Prager Riesen‘ veislių salierai.

Sudygę daigeliai su dviem tikraisiais lapeliais pikuojami į dėžutes, kurias pripildome 7–10 cm storio durpių substrato sluoksniu. Substratas turi būti standus, bet ne kietai suspaustas. Jei daigai pikuojami į daigyklas, jų lizdavietės durpių substratu pripildomos iki viršaus. Prieš pikavimą dėžutės ar daigyklos su substratu sulaistomos vandeniu. Salierų daigeliai iš dėžučių raunami (pakeliant iš apačios) grupelėmis ir po vieną smaigeliu sodinami į daigyklų lizdavietes arba dėžutes 3x5 cm atstumais. Jei daigelių šaknys per ilgos ir tarpusavyje susipynusios, jas galima šiek tiek patrumpinti.

Laistoma pagal poreikį, saikingai. Tuoj po pikavimo reikėtų vengti staigių temperatūros svyravimų, skersvėjų. Prigijusius ir sustiprėjusius daigus galime auginti šiek tiek vėsesnėje patalpoje. Salierų daigams užaugti reikia 50–60 dienų nuo sudygimo. Jei salierai silpni, į lauką neskubėkite, patikimiau sodinti tvirtus daigus. Prieš sodinimą augalai palaipsniui pratinami prie lauko sąlygų – grūdinami: savaitę ar dvi iki sodinimo daigai išnešami iš patalpų ir paliekami paunksnėje lauke.

dienomis dieną 22°C, naktį 20°C, o apsiniaukusiu oru ir dieną, ir naktį

geriausia laikyti nuo 0°C iki +1°C temperatūroje ir labai drėgnai.__

ir nekrozines dėmes – molibdeno, šaknų augimo sulėtėjimą vario trūkumas).

  • Žemės ūkis Referatas
  • Microsoft Word 1662 KB
  • 2012 m.
  • 18 puslapių (4500 žodžiai)
  • Mantas
  • Ekologiškų salierų auginimas
    9 - 3 balsai (-ų)
Ekologiškų salierų auginimas. (2012 m. Balandžio 17 d.). https://www.mokslobaze.lt/ekologisku-salieru-auginimas.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 20 d. 11:59
×