Ekonometrijos namų darbas (3)


Ekonometrijos namų darbas. Atliko gr. St. TVf –. Šimkūnaitė Tikrino Doc. Užduočių atlikimas. Atliekama daugialypė regresinė analizė.


Skaičiuojamos duomenų skaitinės charakteristikos. Skaitinės charakteristikos – tai yra kurią nors imties savybę nusakantys skaičiai. Šias charakteristikas patogu skirstyti į tris grupes. Pirmosios grupės charakteristikos apibūdai duomenų reikšmių didumą, antrosios – kaip tos reikšmės išsisklaidžiusios, o į trečią grupę skiriamos visos likusios charakteristikos. Pirmosios grupės charakteristikos vadinamos padėties charakteristikos, o antrosios sklaidos charakteristikos. Padėties charakteristikoms priskiriami - vidurkis, mediana, moda, kvartiliai, sklaidos charakteristikos – imties plotis, kvartilinis plotis, dispersija, standartinis nuokrypis, variacijos koeficientas, didžiausia reikšmė, mažiausia reikšmė. Įvedus į R programą komandą numerical summaries, gauname tokias skaitines charakteristikas:

vidurkį (mean) - vidutinė požymio reikšmė, nustatyta tiriant skirtingus objektus.

standartinis nuokrypis (sd) - dydis nusakantis atsitiktinio dydžio įgyjamų reikšmių sklaidą apie vidurkį

Daugialypės tiesinės regresijos modelis yra paprastosios tiesinės regresijos modelio apibendrinimas. Šiuo atveju, kintamųjų yra daugiau negu vienas. Pagrindinis daugialypės regresijos modelio tikslas – sudaryti tiriamo objekto regresijos modelį su didesniu nei vienas nepriklausomais kintamuoju, įvertinti kiekvieno iš šių kintamųjų įtaką atskirai, taip pat įvertinti ir jų kaip visumos bendrą poveikį priklausomajam kintamajam. Daugialypį koreliacinį ryšį aprašo daugialypės regresijos modelis, kuris užrašomas lygtimi:

  • Microsoft Word 406 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 12 puslapių (1081 žodžiai)
  • Universitetas
  • Tomas
  • Ekonometrijos namų darbas (3)
    10 - 2 balsai (-ų)
Ekonometrijos namų darbas (3). (2016 m. Gegužės 20 d.). https://www.mokslobaze.lt/ekonometrijos-namu-darbas-3.html Peržiūrėta 2020 m. Gegužės 30 d. 17:57
×
109 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo