Ekonomika ir kiti mokslai


Ekonomika ir kiti mokslai. Socialinių ir gamtos mokslų skirtumas. Ekonomika ir archeologija bei istorija. Ekonomika ir sociologija. Ekonomika ir psichologija. Ekonomika ir politika. Ekonomika ir matematika. Ekonomika ir etika. Šaltiniai.


Ekonomika yra susijusi su daugeliu kitų mokslų, naudojasi jų metodais, o jie naudojasi jos. Taigi kuo ekonomika skiriasi nuo kitų mokslų ir kodėl ekonomikos mokslui gali būti naudinga remtis kitų mokslų žiniomis.

SOCIALINIŲ IR GAMTOS MOKSLŲ SKIRTUMAS. Ekonomika yra vienas iš socialinių mokslų. Socialiniai mokslai tiria žmonių tarpusavio santykius visuomenėje. Socialiniams mokslams priskiriama teisė, politologija, psichologija, sociologija, istorija. Gamtos mokslai (fizika, chemija, biologija) tiria materialų gamtinį pasaulį.

Kuo skiriasi socialinė tikrovė, kurią tiria ekonomistas, nuo gamtinės tikrovės? Socialinėje tikrovėje veikia žmonės, gamtinėje – gamtos elementai (cheminiai, biologiniai, fizikiniai, pavyzdžiui, chloras, vandenilis, ląstelės, genai, atomai). Taigi gamtos mokslai nuo socialinių ir skiriasi taip, kaip žmonės skiriasi nuo gamtos. Kaip tavo gyvenimas skiriasi nuo neutrono egzistavimo.

Tiek ekonomistas, tiek fizikas, chemikas siekia suvokti, kaip ir kodėl elgiasi pasaulis. Tik ekonomisto tiriamas pasaulis susideda iš daugybės žmonių, jų veiklos ir tarpusavio santykių. Fiziko pasaulis – tai jėga, energija, masė ir krūvis, chemiko – tai rūgštys, šarmai, druskos, jų reakcijos. Ekonomikos dėsniai yra dėsniai apie žmonių elgesį, o fizikos, chemijos dėsniai – apie gamtinio pasaulio elementų veikimą.

  • Microsoft Word 13 KB
  • 2017 m.
  • Lietuvių
  • 3 puslapiai (1019 žodžiai)
  • Gimnazija
  • Elze
  • Ekonomika ir kiti mokslai
    10 - 3 balsai (-ų)
Ekonomika ir kiti mokslai. (2017 m. Rugsėjo 04 d.). https://www.mokslobaze.lt/ekonomika-ir-kiti-mokslai.html Peržiūrėta 2020 m. Rugpjūčio 03 d. 15:06
×
129 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo