Ekonomika paruostukė


Ekonomika paprastai. Monopolizacijos veiksniai. Kas yra ekonomika paprastai.

Kas yra ekonomika? Pagrindinės ekonominės sąvokos. Poreikiai. Ištekliai. Rinka, jos funkcijos. Rinkų tipai. Monopolizacijos veiksniai rinkos privalumai ir trūkumai. Paklausa ir pasiūla. Rinkos pusiausvyra: paklausos ir pasiūlos sąveika. Paklausos ir pasiūlos elastingumas. Elastingumo veiksniai. Kastai. Pelnas. Kaina. Nacionalinis produktas. Fiskalinės (iždo) politikos priemonės. Pinigai, bankai, monetarinė politika. Infliacija ir nedarbas. Tarptautinė prekyba ir investicijos. Vyriausybės vaidmuo ekonomikoje.

Ekonomika - mokslas apie tai, kaip yra paskirstomi ir naudojami riboti ištekliai, siekiekonomika - tai visų pirma visuomenės egzistavimo ir funkcionavimo pagrindas, sfera, kuriojūkinė veikla reikalinga tam, kad visuomenė ir jos nariai galėtų patenkinti savo poreikius. Pagrindinė ekonominė problema, su kuria susiduria bet kuri visuomenė yra konfliktas tarp žmonių begalinių poreikių ir ribotų pradžioje trumpai aptarsime pagrindines ekonomines sąvokas, su kuriomis susidursite studijuodami šį dalyką (ekonomiką) aišku vėliau jūs susiištekliai - visa tai, kas naudojama prekių ir paslbnp/bvp - viena svarbiausių ekonominių kategorijų, kurią panaudojant galima apibūdinti šalies ekonomikos gamybos apimtį.

Bvp - tai baigtinių prekių ir paslaugų, pagamintų šalyje per tam tikrą laikotarpį (paprastai per metus) kainų suma. Baigtinė prekė ar paslauga yra skirta galutiniam vartoinfliacija - tai vidutinio (bendrojo) kainų lygio kitimas, dėl kurio krenta piniginio vieneto perkamoji galia. Infliacija paprastai matuojama vartojimo prekių ir hiperinfliacija reiškia staigų kainų kilimą, kai per metus infliacijos indeksas viršija 1000 procentnedarbas - situacija, kai darbingi žmonės nori dirbti, tačiau negauna darbo. Labai supaprastintai - tai nepanaudojami darbo ištekliai. Bedarbiai yra žmonės, kurie neturi darbo, bet aktyviai jo ieško, registruodamiesi įsidarbinimo institucijose (darbo biržose) kaip norintys ir galintys dirbti. Nedarbo lygis - tai bedarbiųgalutinis ekonomikos tikslas yra sukurti tokią ekonominę politiką, kuri sumažintų ekonomžmonės, norintys dirbti, turi turėti darbą, o jo netekę turi greitai jį susirasti. Tam turi būti sukurtos sąlygos ir kiekviena ekonominė sistema (valstybė) to turi siekti (paprastai ir siekia). Nedarbas - tai yra sąlyga, kurios metu prarandama galimybė kurti produktus ir paslaugas, plėtoti ekonomiką. Nedarbas lemia ir moralinius, dvasinius bei kt praradimus. Nedarbas demoralizuojakiekviena ekonominė sistema (valstybė) paprastai siekia kainų stabilumo, bando išvengti staigių kainų kilimų ir smukimų. Kainų kilimas lemia dalies visuomenės nuskurdimą, ekonominius nuostolius. Kainors svyruojant kainoms dalis visuomenės gali ir laimėti, tačiau galutinis rezultatas visuomenės lygmenyje paprastai būna neigiamas.

Kainų svyravimas pasireiškia per infliacijas ir defliacijas (paprastai šie procesai taip vadinami ekonomikoje). Infliacija paprastai būna vystantis gamybai, augant investicijoms (apie tai detaliau kalbėsim vėliau). Tai fundamentalus ek. Reiškinys. Manoma, kad nedidelė infliacija (1-3 proc. ) yra net teigiamas reiškinys.

  • Microsoft Word 98 KB
  • 2012 m.
  • 15 puslapių (21671 žodžiai)
  • Universitetas
  • Ekonomika paruostukė
    10 - 3 balsai (-ų)
Peržiūrėti darbą
Ekonomika paruostukė. (2011 m. Birželio 22 d.). https://www.mokslobaze.lt/ekonomika-paruostuke.html Peržiūrėta 2021 m. Balandžio 21 d. 08:36
Peržiūrėti darbą
×
40 mokytojų prisijungę laukia tavo klausimo