Ekonomika savarankiškas darbas


Ekonomikos savarankiškas darbas. Įvadas. Paklausa. Pasiūla. Paklausos ir pasiūlos sąveika. Paklausos elastingumas. Pasiūlos elastingumas. Išvados. Literatūra. Priedai.


Kiekvienas pirkėjas turi ir gali išleisti tik tam tikrą pinigų kiekį. Jei nuolat reikalingos prekės yra pigesnės. Pirkėjai gali pirkti jų dažniau arba daugiau. Prekėms brangstant perkama vis mažiau, kol pasiekiamas “visiškai neįperkamas” lygis. Brangstanti prekė pirmiausia praranda neturtingiausius, vėliau – labiau pasiturinčius klientus. Kylant kainai, daugumos prekių parduodama vis mažiau, išryškėja aiškus parduodamų prekių ir kiekio ryšys. Jį geriausiai atspindi paklausa.

Visada greta stichiškai susiformavusios paklausos kreivės atsiranda ir tokia pat stichiška pasiūlos kreivė. Jos logika tokia: kai kurių prekių kaina rinkoje aukšta, norinčių jas gaminti ir parduoti atsiranda labai daug. Kai kaina žema, pelną iš veiklos sugeba gauti tik su mažiausiais kaštais dirbančios firmos, tad į rinką patenka mažiau prekių. Todėl pasiūlos grafike mažesnę kainą atitinka mažesnis prekių kiekis, o didesnė kainą – didesnis prekių kiekis.

Grynosios rinkos sąlygomis rinkos kainą atspindi paklausos ir pasiūlos kreivių susikirtimo taškas. Tai tarsi pirkėjų ir pardavėjų kompromisas.

Ekonomika savarankiškas darbas. (2013 m. Rugsėjo 21 d.). http://www.mokslobaze.lt/ekonomika-savarankiskas-darbas.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 19 d. 10:26