Kas yra ekonomika ir ekonomikos teorija?

Akvilė

Ką tirinėja ekonomikos mokslas? Ar galime jį apskritai laikyti mokslu? Kaip suprasti stygiaus išteklių problemą? Kodėl ekonomistai nagrinėja tik ekonominius išteklius ir gėrybes? 

KlausimaiEkonomikaLygis: Universitetas8 atsakymaiKlausimas atsakytas
2019 m.
Už kiekvieną geriausią atsakymą į lankytojo klausimą gausite dovanų kodą, su kuriuo galėsite užduoti savo klausimą arba nemokamai peržiūrėti norimą dokumentą iš mūsų svetainės.

Atsakymai (8)

Ugnė

Sveika :) Visų pirma, turi suvokti, kas yra toji ekonomika. Man asmeniškai aiškiausias paaiškinimas, kad ekonomika tai gebėjimas labai gerai paskirstyti savo ribotus išteklius tam tikriems, kažkokiems bent jau minimaliems poreikiams. Kuo tu geriau suvoki kaip viskas veikia, moki apsiskaičiuoti, tuo su tais ribotais ištekliais patenkinsi daugiau. Todėl manau, kad ekonomiką drąsiai galima vadinti mokslu, nes tikrai ne kiekvienas tai sugeba ir yra finansiškai raštingas. Turi išmanyti begalę dalykų ir dar begalę numatyti į priekį, kad vadintumeisi geru ekonomistu. Todėl ekonomiką ir vadina socialiniu mokslu, nes jai reikia aplamai visko. Turi turėti ir loginį mąstymą, ir puikią atmintį su dideliu istorijos bagažu, kuriame ne tik kur kas vyko, bet su visomis detalėmis, taip pat tu turi turėti nepriekaištingą komunikaciją, nes ji irgi atlieka itin svarbų vaidmenį čia. Ekonomika, tai yra viskas, tavo kasdienybė nuo to ką apsirengsi iki to ką valgysi :) visa žmogaus ūkinė veikla. O ekonomistai nagrinėja, kad pateiktų, parodytų kaip getiau paskirtyti tuos pinigus. Norint padaryti geriausią reklamą, nepadarysi parduotuvės raudonos, kol nežinosi, kad žmonės eidami gatve pasirinks būtent raudoną parduotuvė vietoj geltonos, nes juos tai labiau traukia. Ekonomistai panaudodami savo patirtį ir žinias tiria veiksnius, teikia juos arba ir patys padarę išvadas pritaiko realioje praktikoje. Bet kaip ir minėjau anksčiau, norint tai pritaikyti  reikia pasiremti labai daugeliu veiksnių ir pritaikyti turimą patirtį, žinias, mokintis iš praeities ar kitų klaidų.

Tai va čia taip labai bendrai suvokimui, nes iš tikro, jei pradedi gilintis į visas šakas tai labai įdomu. Su ekonomika gyvenime galima nuveikti labai daug, tik visada reikia gilinti savo žinias, mokėti mokytis visą gyvenimą. Tai tiesiog mokslas apie gyvenimą, kasdienybę :)

Vasario 17 d. 21:06 Geriausias atsakymas
Marcus

Mokslas visada yra rezultatas. Negalima vadinti mokslu, kas yra procesas - tai daugiau tyrimų! Pavyzdžiui, finansavimas yra nematomas transformavimas į matomą, tai yra tarsi teikiant paslaugą, įmonės sąskaitoje matome rezultatą pinigų forma.

2019 m.
Aidas

Ekonomikos teorija – ekonomikos mokslo disciplina

2019 m.
Jonisimo

Ekonomikos teorija yra ekonomikos mokslo disciplina

2019 m.
Antanas

Tai socialinis mokslas, tiriantis individų elgseną esant nuolatiniam gamybos faktorių trūkumui, tiesiogiai darantį įtaką produkcijai, paskirstymui ir vartojimui, ūkinei veiklai, ūkiui. 

2019 m.
Edgar

Ekonomika - tai mokslas, padedantis is visu ribotu istekliu panaudojimo alrenatyviu pasrinkti geriausia, ekonomikos Teorija - Mokslas apie individų elgesio rinkoje dėsningumus ir optimalius ribotų išteklių naudojimo būdus, leidžiančius geriausiai tenkinti vartotojų poreikius

Vasario 6 d. 12:20
M.

Ekonomika yra ganėtinai plati sritis, kuri gilinasi į išteklių paskirstymą, sprendžia problemas, tokias kaip žmogaus poreikių ir išteklių trūkumo susidūrimai,  sprendžia klausimus susijusius su produkcija, paskirstymu, vartojimu, aprėpia visas rinkas. Priklauso nuo to kaip pažvelgsi, nes mikroekonomika labai gilinasi į konkrečius įmonių, asmenų veiksmus, o makroekonomika platesniu mąstu. Na, ekonomika yra oficialiai laikoma socialiniu mokslu, nes vis dėlto pasitelkia mokslinius metodus teorijoms kurti. Tai nėra tik apie išteklius, gilinamasi ir į individų, organizacijų elgesį. Kalbant apie išteklių stygiaus problemą, tai esmė yra tame, jog dabartinė ir būsima produkcija nėra amžina, galiausiai viskas išsenka ir ekonomistų užduotis yra rasti būdą to išvengti, rasti kitus perspektyvius šaltinius, kurie leistų patenkinti žmonių poreikius, kaip sakant, atitolinti tai, kas neišvengiama. Žmogaus poreikiai beribiai, o ištekliai išsenkantys. Ekonomistai nagrinėja ekonominius išteklius ir gėrybes, nes būtent nuo to ir priklauso kiekvienos valstybės ekonomika, iš to "plaukia" pinigai. Tačiau kaip minėjau, tai nėra vieninteliai aspektai kuriuos nagrinėja ekonomistai. Ekonomika iš tiesų siejasi su psichologija, nes ekonomistai analizuoja žmones, rinkas, įmonių veiksmus, bando nuspėti ėjimus, kaip jie reaguos į tam tikrus ekonominius pokyčius (infliaciją, šiaip kokius nors kainų nuokrypius, naujų rinkų atsiradimą, t.t.). Iš tikrųjų, jei nori labiau pasidomėti, tai siulyčiau N. Gregory Mankiw Principles of Economics (labai gerai ekonominiai principai, teorijos išdėstytos, su tyrimais).

Vasario 9 d. 23:58
Aina

Ekonomika – mokslas apie tai, kaip yra paskirstomi ir panaudojami riboti ištekliai, siekiant patenkinti žmonių poreikius.

ekonomikos mokslai, visuomenės tyrimų kryptys, kurios sistemiškai tiria ir apibendrina gamybos, paskirstymo, mainų bei vartojimo santykius, poreikių tenkinimo galimybes naudojant ribotus gamybos išteklius, tų išteklių ir pagamintų produktų bei paslaugų racionalų paskirstymą. Yra įvairių ekonomikos mokslų klasifikacijų. Gali būti skiriami bendrieji, arba fundamentalieji (pvz., ekonomikos teorija, politinė ekonomija
, šakiniai (pvz., pramonės ekonomika
, transporto ekonomika
, žemės ūkio ekonomika
, tarpšakiniai, arba specialieji (pvz., ekonominė geografija
, demografija
, vadyba
, funkciniai (pvz., gamtonaudos ekonomika finansų mokslas
, darbo ekonomika
, ekonominė statistika
, ekonomikos mokslai.

Vasario 17 d. 18:31
Šis klausimas jau atsakytas. Atsakykite į klausimus, kurie laukia atsakymo.
×
98 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo