Ekonomikos augimas Europos sąjungoje 2015-2018 metais


Įvadas. Ekonomikos augimo samprata. Ekonomikos augimas Europoje. ES gyventojų užimtumas. Prekyba Europos sąjungoje. Išvados. Literatūra.


Kasdieniniame gyvenime kone kasdien girdime žodį „ekonomika“. Elementariausias produktų ar paslaugų pasirinkimas yra dalis ekonomikos. Ekonominiais skaičiavimais valstybė bei įmonės geba priimti racionalius bei pagristus sprendimus. Suvokti kas laukia pasirinkus vienokia ar kitokią alternatyvą. Ekonomikos augimas- gamybos apimčių augimas, dažniausiai matuojamas bendrojo vidaus produkto padidėjimu (Vainienė, 2005).

Uždaviniai: išaiškinti ekonomikos augimo sampratą, palyginti kaip skirtingai vystosi ekonomika skirtingose Europos šalyse, išanalizuoti, kodėl ekonomika auga skirtingai Europoje.

Metodai: naudojami duomenys iš internetinių svetainių, ekonominiu straipsnių ir vadovėlių medžiaga.

Ekonomikos terminas yra kilęs iš graikų kalbos- graikiškai „oikos“ reiškia būstą, ūkį, o „nomos“-valdymo, tvarkymo menas. Ekonomika tyrinėja žmonių elgseną esant gamybos faktorių trukumui tiesiogiai darantį įtaką produkcijai bei jos paskirstymui vartotojui. Šis mokslas nagrinėja, kaip individai, įmonės priima sprendimus siekdami patenkinti savo poreikius, o poreikiai bei norai kartojasi. Pagrindinė ekonomikos mokslo nagrinėjama sritis yra kaip geriausiai panaudoti kapitalą, išteklius ir žemę siekiant patenkinti visuomenės poreikius. Visų ekonomikos mokslų tyrimo objektas yra žmonių ūkinė veikla. Ekonomika yra materialiosios visuomenės egzistavimo bei funkcionavimo pagrindas. (Jolanta Paunksnienė, Aušra Liučvaitienė, 2009)

Viena iš labiausiai pažįstamų ekonomikos terminų su kuriuo susiduriame gyvenime yra ekonomikos augimas. Ekonomikos augimas – suvokiamas kaip ekonomikos plėtra, leidžianti kasmet gaminti vis daugiau prekių ir paslaugų. Ekonomikos augimas- tai ilgalaikė nuolatinė, ūkio plėtojimo tendencija, kurią reiktų skirti nuo trumpalaikių gamybos apimties svyravimų (Davulis, 2009).

  • Microsoft Word 54 KB
  • 2020 m.
  • Lietuvių
  • 10 puslapių (1349 žodžiai)
  • Kolegija
  • Inga
  • Ekonomikos augimas Europos sąjungoje 2015-2018 metais
    10 - 2 balsai (-ų)
Ekonomikos augimas Europos sąjungoje 2015-2018 metais. (2020 m. Vasario 16 d.). https://www.mokslobaze.lt/ekonomikos-augimas-europos-sajungoje-2015-2018-metais.html Peržiūrėta 2020 m. Rugpjūčio 15 d. 14:08
×
129 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo