Ekonomikos augimas ir ekonominis cikliškumas


Paveiksliukų sąrašas. Lentelių sąrašas. Įvadas. Ekonominis augimas. Praktinė dalis. Ekonominės raidos cikliškumas. Praktinė dalis. Išvados. Literatūros sąrašas.

Iš pradžių išgirdus ekonominio augimo ir ekonominės raidos cikliškumo sąvokas, susidaro vaizdas, kad tai tapačios sąvokos, reiškiančios vieną ir tą patį. Taip, tai glaudžiai ir artimai susijusios sąvokos, tačiau ekonomikos augimo ir cikliškumo negalime painioti. Būtent tai ir bandysime išaiškinti mūsų darbe.

Darbo tikslas- išanalizuoti ekonomikos augimą ir ekonominės raidos cikliškumą

Problematika- visuomenė dažnai painioja ekonomikos augimo ir ekonominės raidos cikliškumą, todėl bandysime pasirinktais pavyzdžiais parodyti sąvokų skirtumus.

Kaip jau pabrėžėme teorinėje dalyje, kad ekonomikos augimas yra susijęs su gamybos apimčių augimu, bei įmonių ir asmenų realiųjų pajamų didėjimu, būtent tai praktinėje dalyje ir bandysime įrodyti.

Teigti, jog ekonomika auga, galime iš bendrojo vidaus produkto.

Taigi, galime daryti išvadas, kad vartojimas automobilių didėja, o tai taip pat reiškia ekonomikos augimą.

Taip pat, remiantis duomenimis, Volkswagen ir Fiat svariai prisidėjo prie Europos rinkos augimo. Po augimo sausį naujų automobilių registravimas Europoje praeitą mėnesį padidėjo 2,1 proc. iki 1,08 mln. vnt. Prie geresnių prisidėję Italijos ir Prancūzijos holdingai atsvėrė prastus Vokietijos, Didžiosios Britanijos ir Ispanijos rezultatus.

Kaip matome, automobilių koncernai ir jų rinkos taip pat užtikrina ekonomikos augimą.

Nors ekonominio augimo ir ekonominio raidos sąvokos glaudžiai susijusios, iš tiesų jos nėra tapačios. Ekonominis augimas, kaip sudedamoji ekonominės raidos dalis, yra teigiama ekonominės dinamikos dedamoji. Augimas reiškiasi kaip bendra tendencija ilguoju laikotarpiu, o trumpuoju laikotarpiu galima pastebėti bendrojo nacionalinio produkto augimo tempo svyravimus. Tokįekonominio augimo bruožą žmonijai pavyko aptikti dar žiloje senovėje dėl jo akivaizdžiai materialaus pagrindo- žemės ūkio ciklų. Dabartiniu metu ekonominiai-matematiniai metodai padeda visapusiškai ištirti begalinę ekonominio ciklo tipų ir rūšių įvairovę. (Davulis, 2009)

Ekonominės veiklos apimties ir aktyvumo nuolatiniai svyravimai vadinami ekonominiu verslo ciklu.

I stadija- pakilimas, kai nacionalinio produkto apimtis pasiekia potencialiojo nacionalinio produkto lygį intervale AB. Ji baigiasi aukščiausiu pakilimu arba būna nacionalinio produkto apimties svyravimo taške B.

II stadija- nuosmukis, tai gamybos mažėjimo stadija, kai ekonomika pereina aukščiausią pakilimo tašką. Nuosmukis vyksta intervale BD, kuriam būdingas bendras konjunktūros smukimas.

Ciklo periodiškumas pripažįstamas ir netgi vertinamas kaip pažangios plėtros forma. Tačiau jį kaip ekonominį dėsningumą neigia daugelis mokslininkų ekonomistų.

Ekonomistai cikliškumo priežastis aiškina labai įvairiai. Šiuo metu ekonominius ciklus nagrinėjančios teorijos skirstomos į tris grupes:

  • Microsoft Word 176 KB
  • 2015 m.
  • Lietuvių
  • 15 puslapių (2482 žodžiai)
  • Universitetas
  • Deimantė
  • Ekonomikos augimas ir ekonominis cikliškumas
    10 - 8 balsai (-ų)
Ekonomikos augimas ir ekonominis cikliškumas. (2015 m. Gegužės 07 d.). https://www.mokslobaze.lt/ekonomikos-augimas-ir-ekonominis-cikliskumas.html Peržiūrėta 2019 m. Rugpjūčio 20 d. 06:55
×
Užduokite klausimą bet kuria mokslo tema