Ekonomikos augimas ir plėtra


Ekonomikos augimas ir plėtra. ekonomikos tikslai. Ekonomikos plėtros koncepcija. Ekonomikos augimas ir plėtra. Ekonomikos plėtros vertinimo kriterijai. Nedarbo lygis, proc. Nedarbo tipai (tradiciniai). Nedarbo tipai (netradiciniai). Kainų stabilumas. Vartotojų kainų indeksas (2005=100). Vartotojų kainų indeksas (2015=100). Efektyvumas. Išteklių panaudojimo produktyvumas, Eur/kg. Teisingas pajamų paskirstymas. Gyventojų dalis, gyvenanti žemiau skurdo ribos, proc. Realusis BVP, tenkantis vienam gyventojui, Eur. Ekonomikos augimas. Pažangaus, tvaraus ir integracinio augimo strategijos Europa 2020 pagrindinės sritys. Ilgalaikės ekonomikos strategijos tikslai ir jų įgyvendinimas.


Ekonomikos plėtros vertinimo aspektai; Ekonomikos tikslai; Lietuvos ekonomikos rodikliai ES kontekste; Ekonomikos plėtra 2020 m. tikslų kontekste. Žiedinė ekonomika: mados šauksmas ar būtinybė?

Todaro ir Smith (2011) išskyrė 3 požiūrius į ekonomikos plėtrą: Tradicinis požiūris. Ekonomikos plėtra vertinama pagal BVP. Naujasis ekonominis požiūris. Ekonomikos plėtra suvokiama, kaip daugiamatis procesas, apimantis struktūrinius pokyčius, nacionalinių institucijų veiklą, ekonomikos skatinimo priemones, socialinės atskirties mažinimo sprendimus. Amartjos Seno požiūris. Visuomenės gyvenimo lygis negali būti vertinamas pagal pajamas ir įsigyjamus daiktus. Esmė glūdi pačiame žmoguje: koks jis yra ir kokiu gali būti, ką veikia ir ką gali veikti ateityje. Plėtra reikalauja panaikinti veiksnius, kurie riboja laisvę: skurdą, netoleranciją, menkas ekonomines galimybes. Visuomenės gerovę lemia pasitenkinimas, kurį žmogus gali gauti.

Ekonomikos plėtros vertinamas: ES šalių kontekste, t.y. lyginant nacionalinės ekonomikos rodiklius su ES-28 vidurkiu; 2020 m. ekonomikos tikslų įgyvendinimo kontekste.

Žemas nedarbo lygis; Kainų stabilumas; Efektyvumas; Teisingas pajamų paskirstymas; Augimas.

Prislėgtasis nedarbas – tai tokia nedarbo rūšis, kurią sudaro nusivylę ir prislėgti asmenys. Tyrimais įrodyta, kad žmogus, praradęs darbą, intensyviai jo ieško 1-2 metus. Nepavykus rasti, praranda viltis ir jo jau nebeieško. Paslėptasis nedarbas dar vadinamas daliniu ar latentiniu nedarbu. Ši nedarbo rūšis susijusi su ne visišku, o daliniu užimtumu.

  • MS PowerPoint 245 KB
  • 2018 m.
  • Lietuvių
  • 22 puslapiai (699 žodžiai)
  • Universitetas
  • Dovilė
  • Ekonomikos augimas ir plėtra
    10 - 1 balsai (-ų)
Ekonomikos augimas ir plėtra. (2018 m. Vasario 26 d.). https://www.mokslobaze.lt/ekonomikos-augimas-ir-pletra.html Peržiūrėta 2020 m. Birželio 06 d. 17:05
×
117 mokytojų prisijungę laukia tavo klausimo