Ekonomikos augimas referatas


Ekonomikos augimas. Ekonomikos nepastovumas. Šalies ūkio augimo veiksniai. Pagrindiniai šalies ūkio rodikliai bei jų informuotumas. Ekonomikos augimo šaltiniai. Mokslo ir technikos pažanga. Ekonominis augimas ir ekonominės raidos cikliškumas. Šalies ūkio konkurencingumo rodikliai. Fiskalinė politika. Infliacija-defliacija – priežasčių-pasekmių analizė. Infliacijos formos. Infliacijos priežastys. Infliacijos pasekmės. Nedidelės infliacijos teigiami padariniai yra. Valiutos vertės ypatybės: stipri-silpna valiuta. Devalvacija. Revalvacija. Devalvacija. Išvados.

Defliacija gali pasireikšti dėl mažos prekių ir paslaugų paklausos, kuri verčia įmones parduoti savo produktus mažesnėmis kainomis. Teigiama, kad kainos yra stabilios, jei ilgainiui jos apskritai nei kyla (esant infl iacijai), nei mažėja (esant defl iacijai).

Stipri valiuta – tai tokia valiuta kai visi nori ją pirkti ir perka.

Silpna valiuta – tai svyruojanti valiuta, kada niekas nenori jos pirkti.

Stipri valiuta – tai tokia valiuta, kuri išlaiko savo vertę – negresia valiutos perkamosios

galios kritimas, esant aukštos infliacijos arba įsisiubavuių valiutų rezultatui. Kadangi valiuta išlaiko savo vertę, džiaugiasi privačių asmenų ir rangovų pasitikėjimu, leidžiant ramiam taupymui ar investavimui. Dėl to stipri valiuta yra atrama sveikam ūkiui.

Stipri valiuta nera visgi visiem palanki ir naudinga. Asmenys norintys užsidirbti valiutos perpardavimu, pvz .: žmogus nupirkęs dolerį už 4 litus, o dolerio vertei nusmukus ki 2,3 daug praranda. Šiuo pirkimu neteko savo investicijų.

Itin stiprios yra valiutos šalių, kurie eksportuoja juodą auksą. Atkreipkime dėmesį į Norvegijos kroną ir Didžiosios Britanijos funtą. Jau metai ir trys mėnesiai, kai Norvegijos krona yra stipresnė už eurą ir yra tai jos rekordas. Šiandieninė valiutos vertė greičiausiai priklausys tam intervalui.

Pasak M. Karczmaro, JAV dolerio smukimą daugiausia lėmė žemos JAV bazinės palūkanų normos ir baimė dėl terorizmo. Tai rodo, kad JAV vyriausybė nėra patenkinta silpna nacionaline valiuta. Azijos valstybių centriniai bankai turi apie 2,25 trilijono JAV dolerių užsienio atsargų. Tai yra beveik dvigubai daugiau nei 2001 metų pabaigoje. Norėdami įsigyti JAV turto, jie parduoda savo valiutą ir neleidžia JAV doleriui nukristi.

Esant fiksuoto valiutos kurso sistemai (pavyzdžiui, kai Lietuvos litas buvo susietas su JAV doleriu santykiu už vieną litą 0,25 JAV dolerio), valiutos kursas ilgai išliko nepakitęs ir todėl buvo galima sudaryti prekybinius bei finansinius sandėrius pagal fiksuotą valiutos kurso vertę. Tačiau jei šalies valiutos kursas pradeda neatitikti rinkos sąlygų, jis tampa pervertintas ir sukelia nuolatinį šalies mokėjimų balanso trūkumą arba deficitą. Tada valiutos kursas gali būti nuvertinamas (devalvuojamas), nustatant naują, mažesnę susietos užsienio valiutos vertę už tą patį nacionalinės valiutos vienetą.

  • Ekonomika Referatas
  • Microsoft Word 148 KB
  • 2012 m.
  • 15 puslapių (3898 žodžiai)
  • Vladislovas
  • Ekonomikos augimas referatas
    10 - 3 balsai (-ų)
Ekonomikos augimas referatas. (2012 m. Gruodžio 17 d.). https://www.mokslobaze.lt/ekonomikos-augimas-referatas.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 22 d. 18:28
×