Ekonomikos egzamino špera


Ekonomikos egzaminas. Imoniu ekonomikos egzaminas. Inžinerinė veikla, jos sąvokos ir efektyvumas. Finansu istekliu paskirstymas imoneje. Ekonomikos testas pamokoje. Paruostuke imones ekonomikos egzaminui. Ekonomika 2 egzaminas. Investiciju ekonomikos egzaminas. Ekonomiskumas ekonomika. Verslo eknomikos egzamino konspektas.

Ekonomikos objektas. Inžinerinė veikla ir jos efektyvumas. Gamybos veiksniai ir ju rusys. Gamybos produkcijos kaina. Statybos objekto (darbų) kainos skaičiavimo tvarka. Įmonė kaip sistema. Gamybos išlaidos ir jų struktūra. Įmonės pajamos, pridėtinė vertė ir pelnas. Pelno paskirstymas. Kapitalo sąvoka ir esmė. Gamybos imoniu pagr. Ir apyvart. Kapitalas. Techninis ir ekonominis gamybos efektyvumas. Apyvartos ciklas. Investicijos ir jų struktūra. Investicijų vertinimo metodai. Grynasi pinigų srautas ir jo nustatymas. Darbo našumas ir jo vertinimo būdai. Darbo užmokestis gamyboje. Produkcijos kokybės sąvoka. Įmonės produkcijos kokybės strategija. Inovacijų sąvoka ir turinys. Apskaitos tikslai ir efektyvumas. Apskaitos sąvokos. Pelnas ir jo paskirstymas. Finansavimo saltiniai. Rizikos valdymas. Įmonės aplinkos apsaugos ekonomika.

Ekonomikos objektas. Ekonomika kaip mokslo objektas apibrėžiamas dvejopai: 1) kaip sistema: tai ūkinių vienetų tarpusavyje susijusių gamybinės, vartojimo mainų, finansiniais ir kitais ryšiais sistema; tai gamybos ir vartojimo veiklų tarpusavio sąveika; 2) kaip būdas-metodas: tai mokslas, nagrinėjantis ūkio, regiono, šakos ir įmonių raidos dėsningumus, efektyviausio ir racionaliausio ūkininkavimo būdus ir metodus. Įmonės ekonomika nagrinėja šiuos procesus, vykstančius įmonėje ir tarpusavio santykius su kitomis įmonėmis. Ekonomika – tai ribotų išteklių naudojimas gamyboje ir vartojime; tai vieno sprendimo keitimas kitu; tai naudojimo išteklių paskirstymas. Ekonominis sprendimas reiškia vieno daikto rinkimąsi kito sąskaita.

Ekonomikos sąlygos. Yra dvi ekonomikos sąlygos, be kurių ekonominė veikla yra beprasmė ir neįmanoma: 1) išteklių deficitas; 2) laisvo pasirinkimo sąlyga. Išteklių deficitas yra susijęs su tuo, kad gamtoje yra riboti gamtiniai ištekliai (atsinaujinantieji ir ne, riboti žmogiškieji ištekliai, nevienodas gamybos išsivystymo lygis). Vystantis visuomenei ir gamybos techninei pažangai, didėja žmonių poreikiai gaminiams ir produktams, o jų kiekis yra ribotas arba mažėjantis.

Ekonomiškumo principas. Ekonomiskuma skirtingai supranta gamintojas ir vartotojas. Gamintojui ekonomiskumas-gamyba, jam duodanti didziuasias pajamas maziausiomis sanaudomis. Vartotojui ekonomiskumas-kokybiskas gaminys ar paslauga, gaunami uz maziuasia kaina. Sis priestaravimas iveikiamas nusistovejus pusiausvyrai rinkoje tarp pasiulos ir paklausos. Vertinant efektyvuma is gamintojo poziciju, efektyvumo kriterijumi dazniausiai priimamas didziausias pelnas:p=bp-gk (p-pelnas, bp-bendros pajamos uz realizuota produkcija,gk-gamybos kastai). Kadangi ta paciaa pelno mase gali gauti gamintojai naudodami nevienoda imones kapitala(turta)ir atlikdami skirtinga gamybos apimti. Si trukuma naikina santykiniai pelno rodikliai-imones ir gamybos rentabilumas.

  • Microsoft Word 39 KB
  • 2011 m.
  • 3 puslapiai (6370 žodžiai)
  • Pranciškus
  • Ekonomikos egzamino špera
    10 - 3 balsai (-ų)
Peržiūrėti darbą
Ekonomikos egzamino špera. (2010 m. Kovo 03 d.). https://www.mokslobaze.lt/ekonomikos-egzamino-spera.html Peržiūrėta 2021 m. Balandžio 14 d. 16:28
×
40 mokytojų prisijungę laukia tavo klausimo