Ekonomikos ir verslo pagrindai


Ekonomikos pagrindai. Ekonomikos pagrindai konspektas. Ekonomikos ir verslumo pagrindai. Verslininkystės pagrindai. Ekonomikos ir verslo pagrindų konspektai. Ekonomikos ir verslo pagrindu verslo planas. Ekonomika ir verslo pagrindai. Verslo etikos pagrindu knspektai. Ekonomikos ir verslo pagrindai tikslai. Verslo pagrindai medziaga.

Žemės ūkio konspektas. Įvadas. Tikslai ir uždaviniai. Ekonomikos teorijos samprata. Ekonomikos mokslo atsiradimas. Ekonomikos problemos. Tradicinė ir komandinė ekonominės sistemos. Rinkos ekonominė sistema.Svarbiausi rinkos ekonomikos dėsniai ir jų taikymas versle. Privati nuosavybė. Pelnas ir konkurencija. Paklausa. Pasiūla ir jų sąveika. Rinka ir valstybė. Biudžetas ir mokesčiai. Prekės kaina, išlaidos. Pajamos, pelnas. Verslo įmonių teisinės formos ir organizavimas. Verslo esmė it nauda. Veiksniai,darantys įtaką verslui. Verslo įtaka visuomenei. Visuomenės socialinė apsauga. Smulkaus ir vidutinio verslo reikšmė. Svv privalumai ir trūkumai. Individualiosios įmonės. Ūkinės bendrijos. Akcinės bendrovės. Kooperatinės bendrovės. Verslumo ir verslininkystės samprata. Verslininko apibūdinimas. Verslininko etika. Veiklos versle veiksniai, pagrindinės funkcijos ir valdymas. Bendravimo ir derybų menas. Įsidarbinimo procesas. Verslo patentai. Verslininko, turinčio patentą, teisės ir pareigos. Valdymo funkcijos. Vadovavimo stiliai. Valdymo proceso turinys. Organizacinė valdymo sandara. Veiklos rodikliai ir jų skaičiavimas. Darbo našumo reikšmė. Darbo našumo rodikliai. Gamybos efektyvumas. Efektyvumo rodikliai. Literatūra


Mokomosios medžiagos tikslas – suteikti žemės ūkio gamybos programos moksleiviams pagrindinių žinių apie rinkos ekonomiką, verslą, jo prigimtį, darbo ypatumus ir tam tikrus gebėjimus, kurie padėtų jam įvertinti verslo aplinką bei galimybę adaptuotis prie nuolat besikeičiančios išorinės aplinkos.

Ūkininkavimo sėkmė pirmiausia priklauso nuo pasirinktos krypties, strategijos parengimo ir verslo politikos. Verslo politika apima ekonominių subjektų, techninių priemonių ir požiūrių visumą, jos formavimo metodus bei kryptis. Jos įgyvendinimas priklauso nuo ūkininko sukauptos patirties ir dalykinės kvalifikacijos. Svarbiausia numatyti verslo tikslą ir suformuoti įmonės verslo politiką, kuri leistų tenkinti vartotojų poreikius ir didintų prekių konkurencingumą.

Kiekvienas ūkininkas turi siekti lyderystės ir savo gaminamos produkcijos unikalumo, kurį lemia: aukšta prekės kokybė, aptarnavimo garantija, pateikimo būdas, vartotojų poreikių tenkinimas, ir maži kaštai. Kaštus mažina pigi žaliava, mažesnės pardavimo išlaidos, naujų gamybos procesų ir technologijų taikymas. Taigi ši medžiaga - pirmas žingsnis į sudėtingą ekonominio pasirinkimo pasaulį.

Ekonomikos ir verslo pagrindai. (2012 m. Rugpjūčio 24 d.). http://www.mokslobaze.lt/ekonomikos-ir-verslo-pagrindai.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 20 d. 06:00