Ekonomikos konspektas: mikro ir makro ekonomika


Poreikiai beribiai , ištekliai riboti. Bendrasis nacionalinis produktas. Bendrasis vidaus produktas. Grynieji nuosavybės pajamų srautai. Skatinanti monetarinė politika. Stabdanti monetarinė politika.


KAIP VEIKIA EKONOMIKA? – Kainos kyla kai yra išspausdinama per daug pinigų. Bei pragyvenimo standartai priklauso nuo galimybės teikti prekes ir paslaugas.

MODELIAI:Remiantis kreive gamyba bus efektyvi tada, kai laiko kaštai bus paskirtyti produktyviai. (Jeigu žmogus per valandą gali pagaminti 20 kokosų arba pagauti 5 žuvis tai jis rinksis, kas yra aktuoliau dabar ir paskirstys laiką taip , kad jo neeikvotų veltui, bet tuo pat metu gautųsi norimas bei efektyviausias rezultatas jam.)CETERIS PARIBUS – tai sąlyga, kad kiti veiksniai yra pastovūsGAMYBOS GALIMYBIŲ KREIVĖ:Poreikiai beribiai, ištekliai riboti.Gamybos galimybių kreivė parodo nepakankamumo problemą ir būtinybę rinktis.

Specializacija – koncentravimasis tik į vienos ar kelių prekių gamybą.KREIVĖ RODO:

Santykinis pranašumas - Vienos šalies įmonės galimybė pagaminti vienas prekes esant santykinai mažesnėms sąnaudoms nei kitos šalies įmonėje.

Sunku nustatyti, kiek realiai naudojant visas priemones yra finansuojamas kultūros sektorius.

Grynieji nuosavybės pajamų srautai (NIF-) – pajamos atsinešamos iš kitų šalių.

BENDROJI PAKLAUSA:Visos paslaugos ir prekės, kurias įmonės, nmų ūkiai ar valstybė nori įsigyti esant išteklių ribotumui. DBENDROJI PASIŪLA:Visos paslaugos ir prekės, kurias gamintojai gali pasiūlyti . ASEKONOMINIAI SVYRAVIMAIIlgalaikė tendencija

  • Microsoft Word 30 KB
  • 2017 m.
  • Lietuvių
  • 5 puslapiai (1039 žodžiai)
  • Universitetas
  • Ursule
  • Ekonomikos konspektas: mikro ir makro ekonomika
    10 - 1 balsai (-ų)
Ekonomikos konspektas: mikro ir makro ekonomika . (2017 m. Gegužės 28 d.). https://www.mokslobaze.lt/ekonomikos-konspektas-mikro-ir-makro-ekonomika.html Peržiūrėta 2020 m. Birželio 05 d. 03:38
×
116 mokytojų prisijungę laukia tavo klausimo