Ekonomikos konspektas


Mikroekonomikos konspektas. Ekonomikos teorijos kitimo etapai. Makroekonomikos konspektas. Mikro makro ekonomikos konspektas. Ekonominiu tyrimu metodologijos konspektas. Engelio kreive. Makroekonomikos konspektai. Mikroekonomikos konspektas. Mikro makro ekonomika. Verslo ekonomikos teorijos aprasymas.

Ekonomikos teorijos samprata ir struktūra. Mikro ir makro ekonomika. Ekonomikos teorijos objekto raida. Pozityvinė ir normatyvinė ekonomika. Metodologija. Ekonomikos tyrimų klaidos. Ekonomikos modeliai. Grafikų metodas. Poreikiai ekonomikos sistemoje. Ekonominiai interesai. Specializacija, mainai, pinigai. Ekonomikos sistemos ir tikslai. Ekonomika ir gamyba. Jų tarpusavio priklausomybė. Gamybos galimybių kreivė. Alternatyvieji kaštai. Ekonomikos augimas. Ekonomika ir efektyvumas. Pasiūla, jos kiekis, pasiūlos kreivės perkėlimą lemiantys veiksniai. Rinkos pusiausvyra ir nepusiausvyros atvejai. Kiekinis naudingumas ir naudingumas be kiekinių matų. Mažėjančio ribinio naudingumo dėsnis. Naudingumo maksimizavimo taisyklė. Naudingumo f-ja. Prielaidos apie vartotojo pirmenybes. Abejingumo kreivės. Abejingumo kreivės žemėlapiai. Ribinė pakeitimo norma. Abejingumo kreivių naudojimas aprašant pirmanybes. Biudžeto apribojimai. Biudžetas apimantis daugiau nei dvi prekes. Biudžeto linijos perkėlimai pakitus kainoms ir pajamoms. Geriausias įmanomas derinys. Abejingumo kreivės aiškinant pasirinkimus. Kainų pokyčio pasekmės. Pajamų ir vartojimo kreivės. Normalios ir nepatrauklios prekės. Engelio kreivės. Maršalo perteklius. Kainų pokyčio pajamų ir pakeitimo efektai. Paklausos elastingumas,jo kitimo diapazonas. Paklausos elastingumą lemiantys veiksniai.

Ekonomikos teorija – mokslas tiriantis pačius bendriausius ekonomikos veikumo, augimo ryšius. Taip pat mokslas apie tai kaip žmonės ir visuomenė pasirenka vieną iš alternatyvų (galimybių) naudoti ribotus gamybos veiksnius ar išteklius savo būtiniems poreikiams tenkinti, prekėms bei paslaugoms gamindar vergovės laikais buvo bandoma atsakyti į klausimą kaip tvarkyti vergvaldžio ūkį, o vėlesniais laikais svarbiu klausimu buvo laikoma nustatyti turto gamybos ir paskirstymo bendruosius dėsnius. Ekonomikos sudėtingumą lemia tai, kad mokslas bendruosius ūkio dėsningumus gali tirti įvairiais lygiais, požiūriais, kuriuos lemia ūkinio gyvenimo poreikiai.

Ekonomikos teorijos apibrėžimas - mokslas tiriantis kaip visuomenė pasirenka naudoti ribotus išteklius, siekdama maximaliai patenkinti savo poreikius. Ekonomikos teorijos pagrindinė užduotis: sisteminti, apibendrinti, aptarti faktus. Nes faktai nuolat kinta, juos būtina lyginti su teorija. Ekonomikos sąvoka daugiareikšmė:1)tai tam tikra gamybinių santykių visuma. (vieno žmogaus santykiai su kitu). 2). Tai atskiro ūkinio vieneto ar tų vienetų sistemos ūkinė būklė. 3). Mokslas apie tai, kaip žmonės įsigyja būtiniausias prekes ar paslaugas ir su kokiomis problemomis susiduria tai darydami arba ką daryti, kaip tokių problemų visiškai išvengti.

Mikro-tai mokslo šaka nagrinėjanti atskirų ekonomikos sektorių, ūkio šakų, verslo firmų bei kitų savarankiškai sprendimus priimančius ūkinių arba ekonominių subjektų veiklą. T. Nagrinėja pagrindinių mikroekonomiką sudarančių elementų elgseną, bei parduotų gamybos veksnių – išlaidų ir prekių, bei paslaugų rinkos kainų ir kiekio nustatymą. Mikroekonomika tyrinėja kokią įtaką daro žmonių, verslo firmų, bei visuomenės pasirinkimams priežasties - pasekmės ryšiai.

Makro– ekonomikos mokslo šaka, kuros pagrindinės tyrimų kryptys: nedarbas, infliacija, užimtumas, bendras nacionalinis produktas, bendr. ) ek. Teorijos ištakų randama antikos filosofų, politikų, visuomenės veikėjų samprotavimuose apie ūkio tvarkymą, darbo organizavimą, pajamų paskirstymą, prekių mainus, palūkanas( aristotelis). Atskirų teiginių apie ūkinę veiklą, turtą, nuosavybę, kainas randama ir viduramžių teologų darbuose. Istoriškai ek. Teorija pradėjo formuotis kaip socialinių ūkinės veiklos problemų mokslas, vadinamas – politine ekonomika.

Svarbiausi kitimo etapai: xvi a. Didžiosios europos valstybės vadovavosi ek. Teorija vadinama merkantilizmas. Jo atstovai: stafford ir colbert. Fiziokratizmas-(17 a.

  • Microsoft Word 30 KB
  • 2011 m.
  • 7 puslapiai (4072 žodžiai)
  • Agota
  • Ekonomikos konspektas
    10 - 1 balsai (-ų)
Peržiūrėti darbą
Ekonomikos konspektas. (2011 m. Sausio 15 d.). https://www.mokslobaze.lt/ekonomikos-konspektas.html Peržiūrėta 2021 m. Balandžio 23 d. 06:16
Peržiūrėti darbą
×
40 mokytojų prisijungę laukia tavo klausimo