Ekonomikos kursinis projektas Išmanusis namas


Įvadas. Projekto aprašymas. Projekto idėja. Projekto ribos. Aplinkos analizė. Rinkos analizė. Produkto analizė. Technologinis procesas. Kaina. Atsiperkamumas.


Didėjant kompiuterių skaičiui pasaulyje vis daugiau žmonių pradeda domėtis ne tik kompiuteriais, bet ir pačia naujausia technologija. Atsižvelgiant į VšĮ socialinių inovacijų instituto duomenis apie žmonių norą naudotis naujausiomis technologijomis kilo šio projekto idėja, kurioje bus naudojamos naujausios technologijos aplinkoje, kur žmogus praleidžia daug laiko-namuose. Namų savininkui yra siūlomas technologijų paketas į kurį įeina kitų įmonių gaminiai. Taip taupomas namų savininko laikas, išvengiama technologinių spragų, kurios atsiranda individualiam asmeniui bandant technologiškai įrengti namą. Už kas metinį mokestį atliekamas namo techninis aptarnavimas.

Ne visi namai yra nauji todėl šia idėją sudaro dvi dalis. Naujų namų technologinis įrengimas ir senų namų technologinis atnaujinimas. Naujų namų įrengimas yra lengvesnis ir reikalaus mažesnių išteklių. Senų namų įrengimas reikalaus didesnių resursų dėl savo stybos metų, medžiagų bei galimo reikalavimų normos neatitikimo.

Užsakovui yra pateikiamas bendras vieno namo įrengimo pavyzdys ,kuris leis jam nuspręsti ar siūlomos paslaugos tenkina jo poreikius. Atsiradus didesniems poreikiams namas gali būti įrengtas pagal individualų namo projektą.

Apšvietimas: kiemo ir vidaus patalų apšvietimo modernizavimas ir įdiegimas. Vartotojo sukelti gedimai taisomi už papildomą mokestį. Techninio gedimo atveju remontas atliekas nemokamai.

Vėdinimas: patalpų vėdinimo įrenginių įrengimas. Vartotojo sukelti gedimai taisomi už papildomą mokestį. Techninio gedimo atveju remontas atliekas nemokamai.

Šildymas: šildymo sistemos parinkimas, įdiegimas. sukelti gedimai taisomi už papildomą mokestį. Techninio gedimo atveju remontas atliekas nemokamai.

Įėjimų į namą, garažą valdymas: nuotoliniu būdu valdomų įėjimų uždarymas, atidarymas. Vartotojo sukelti gedimai taisomi už papildomą mokestį. Techninio gedimo atveju remontas atliekas nemokamai.

Audio / Video technikos integravimą į namus: namų kino, garso aparatūros įrengimas, bevielio interneto namuose įrengimas ir pajungimas bevielių įrenginių į tinklą (kompiuteriai, televizoriai, spausdinimo įrenginiai ir t.t.). Vartotojo sukelti gedimai taisomi už papildomą mokestį. Techninio gedimo atveju remontas atliekas nemokamai.

Apsauga: signalizacijos įrengimas ir namų stebėjimo įrenginių įrengimas. Vartotojo sukelti gedimai taisomi už papildomą mokestį. Techninio gedimo atveju remontas atliekas nemokamai.

Pastaruoju metu Lietuvoje daugiabučių vystimosi tendencijos susijusios su ,,protingais namais“ ar inovaciniais sprendimais. Projektų skaičius vis didėja. Palyginus jų skaičių iki 2011 metu ir nuo 2011 metu, tai nuo 2011 metu tokių projektų skaičius padvigubėjo, tačiau iš šitos statistikos negalima daryti išvados, kad ši rinka klesti. Lietuvoje objektų kuriuose būtų įdiegtas bent vienas modernus sprendimas yra labai mažai, o ,,protingų namų“ yra tik vienetai. Taigi Lietuvoje rinka šioje srityje kol kas yra labai mažai pažengusi, tai yra todėl, kad nekilnojamojo turto rinka dar nežymiai atsigavusi po nuosmukio krizės metu. Tačiau, kad ir kokia rinka būtų, jinai egzistuoja, ir daugiausia inovatyvių sprendimų susijusių su būsto medernizavimų yra Vilniaus mieste.

  • Microsoft Word 446 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 19 puslapių (2769 žodžiai)
  • Universitetas
  • Lemus
  • Ekonomikos kursinis projektas Išmanusis namas
    10 - 1 balsai (-ų)
Ekonomikos kursinis projektas Išmanusis namas. (2016 m. Gruodžio 03 d.). https://www.mokslobaze.lt/ekonomikos-kursinis-projektas-ismanusis-namas.html Peržiūrėta 2020 m. Gegužės 28 d. 14:38
×
105 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo