Ekonomikos modulio savarankiškas darbas


Vadybos ir ekonomikos fakulteto verslo vadybos katedra verslo vadybos studijų programa. “ Ekonomikos ” modulio savarankiškas darbas. Lietuvos ekonominė emigracijos analizė. Duomenų statistinė analizė.


Savo darbą pradėsiu nuo, šalies ekonomikos duomenų analizės, vėliau rašysiu apie aprašomąją statistiką ir darbo pabaigoje, matematiką.

Pirmoje užduotyje naudosiu duomenis iš Oficialiosios statistikos portalo duomenų bazės ir naudodamasi jais aprašysiu Lietuvos emigracijos priežastis ir padarinius.

Tesdama toliau, rašysiu aprašomąją statistiką. Bus suskaičiuota ir parašyta vidurkis, modą, medianą, kvartilius, minimumas, maksimumas, dispersiją, standartinis nuokrypis.

Neatskiriama migracijos procesų dalis – globalizacija. Nors globalizacija neturi tiesioginio poveikio, palengvina migracijos procesą per laisvą asmenų judėjimą ir technologijų plėtrą, leidžiančią komunikuoti su visu pasauliu. Migracijos procesą lengvina susisiekimo priemonių tobulėjimas, lėmęs ne tik greitesnį, bet ir pigesnį žmonių geografinį mobilumą. Tai gali būti priskiriama prie veiksnių, palengvinančių migracijos procesą. Tačiau atskirais atvejais globalizacija gali slopinti migraciją. Pavyzdžiui, turtingų šalių bendrovėms perkėlus gamybą į mažiau turtingas valstybes, kuriose darbo jėgos kaina kur kas mažesnė, valstybėje, į kurią perkeliama gamyba, atsiranda naujų darbo vietų. Tokiu atveju darbas „atkeliauja“ pas darbuotojus ir asmenims, ieškantiems darbo, nebereikia emigruoti.

Naujų kvalifikacijų ir technologijų taikymo galimybės.

Specialistų ir aukštos profesinės kvalifikacijos darbuotojų bei darbininkų skaičiaus Lietuvoje mažėjimas.

Mažėjantis tam tikrų gamybos sektorių (žemės ūkio, statybų, lengvosios pramonės), pagrįstų pigia darbo jėga, našumas ir sukuriamas produktas.

Mažėjantis didelio našumo ir technologijos imlaus produkto kūrimo potencialas.

Atsiranda spaudimas kurti patrauklesnes darbo sąlygas ir siūlyti konkurencingesnius atlyginimus siekiant išlaikyti darbuotojus.

Regionų ekonominės raidos netolygumų didėjimas.

Transnacionalinių bendruomenių kūrimasis ir transmigracijos formavimasis.

Trūkinėjantys ar išvis nutraukiami ryšiai su kilmės šalimi.

Potencialių vartotojų pasitraukimas iš Lietuvos sumažina kultūrinės infrastruktūros plėtrą.

„Protų švaistymas“ (jis atsiranda, kai emigravę kultūros kūrėjai ima dirbti nekultūrinio pobūdžio darbus).

Šaltinis: sudaryta remiantis E. Motiekos, M. Adomėno, J. Daniliausko, A. Blebienės bei A. Sipavičienės nurodomais migracijos padariniais ekonomikai ir socialinei raidai.

  • Microsoft Word 159 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 10 puslapių (1686 žodžiai)
  • Universitetas
  • Ieva
  • Ekonomikos modulio savarankiškas darbas
    10 - 7 balsai (-ų)
Ekonomikos modulio savarankiškas darbas. (2016 m. Gegužės 16 d.). https://www.mokslobaze.lt/ekonomikos-modulio-savarankiskas-darbas.html Peržiūrėta 2020 m. Gegužės 31 d. 14:11
×
109 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo