Ekonomikos mokslas skaidrės


Kaunas. Ekonomika. Kas tai yra. Ekonomika – tai mokslas, padedantis iš visų ribotų išteklių panaudojimo alternatyvų pasirinkti geriausią. Pagrindinė ekonomikos mokslo prasmė. Nagrinėti kaip geriausiai panaudoti ribotus išteklius ir darbo. Ekonomikos mokslo šakos. Pagrindinės ekonomikos mokslo šakos yra mikroekonomika ir makroekonomika. Ekonomikos mokslas skirstomas į. [A] Bendroji bei. Ekonominės sistemos. Ekonomika skirstoma į tris pagrindines sistemas grynojo kapitalo ekonomiką. Kapitalizmas. Grynojo kapitalizmo sistema pasižymi šiais bruožais Visa ekonominė sistema remiasi privačia nuosavybe. Komandinė ekonomika. Komandinės ekonomikos sistemos santvarkoje visus sprendimus priima vienas centras. Mišrioji ekonomika. Dažniausiai valstybėse įsivyravusi mišrioji ekonominė sistema. Literatūros sąrašas.


Kas tai yra ekonomika? Pagrindinė ekonomikos mokslo prasmė Ekonomikos mokslo šakos Ekonominės sistemos Kapitalizmas Komandinė ekonomika Mišrioji ekonomika.

Komandinės ekonomikos sistemos santvarkoje visus sprendimus priima vienas centras. Pagrindiniai tokios sistemos bruožai: Valstybinė nuosavybė; Centralizuotas ekonominis planavimas.

Dažniausiai valstybėse įsivyravusi mišrioji ekonominė sistema, kurios bruožai: Vyrauja privati nuosavybė; Vyrauja ekonominė laisvė; Asmeninis interesas ir nauda kaip elgsenos motyvas; Vyrauja konkurencija; Rinkos ir kainų sistema kaip ekonomikos funkcionavimo ir reguliavimo mechanizmas; Dalinis valstybės reguliavimas.

  • Ekonomika Skaidrės
  • MS PowerPoint 507 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 12 puslapių (390 žodžiai)
  • Eva
  • Ekonomikos mokslas skaidrės
    10 - 2 balsai (-ų)
Ekonomikos mokslas skaidrės. (2016 m. Gegužės 09 d.). https://www.mokslobaze.lt/ekonomikos-mokslas-skaidres.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 17 d. 18:43
×